Buluta Geçişi Microsoft Dynamics 365 ile Hızlandırmak İçin 3 Neden

Microsoft, Dynamics 365 Migration Programı ile buluta başarılı bir şekilde adım atmanın yolunu sunuyor.

 

COVID-19 pandemisi ile birçok şirketin bulut yolculuğu hız kazandı. Microsoft, bu süreci başarıyla gerçekleştirmenin yolunu Dynamics 365 Migration Programı ile sunuyor. Microsoft Dynamics AX veya Dynamics CRM kullanıcıları, Dynamics 365 Migration Programı için kolayca başvuru yapabiliyor.

 

Buluta geçiş işletmelere çok sayıda fayda sağlıyor. Elbette kullanılan bir işletme yazılımını değiştirmek ilk etapta göz korkutucu olabiliyor. Ancak Dynamics 365’e geçen müşteriler, bulutla edindikleri faydaların risklerin çok ötesinde olduğu konusunda hemfikir. Dynamics 365 ile bulut yolculuğunu hızlandırmak, işletmelere pek çok avantaj geliyor. Buluta geçişi Microsoft Dynamics 365 ile hızlandırmanın sağlayacağı üç temel kazanım ise şöyle:

 

  1. Rahatlık

COVID-19 süreci, işletme uygulamalarının bulutta olmasının, kontrol dışındaki beklenmedik olaylarda iş sürekliliğini sağlamak için kritik önem taşıdığını gösterdi. Bulutta Dynamics 365 kullanan şirketler, benzeri görülmemiş koşullara yanıt vermek için kaynaklarını ve süreçlerini değiştirme esnekliğine sahip. Ayrıca tamamen uzaktan çalışma modeline hızla geçebiliyor. Arz ve talepteki değişkenliği hızlı bir şekilde yönetebiliyor.

Öte yandan, Dynamics 365 tam anlamıyla hizmet olarak yönetilen bir yazılım (SaaS). Bu da IT’yi yönetmek yerine stratejik çalışmalara yatırım yapmayı sağlayan yükseltmeler veya güvenlik konusunda endişelenmeye gerek olmadığı anlamına geliyor.

İşletmeler için yeni normal haline gelebilecek benzersiz bir dönemdeyiz. Esneklik ve yılmazlığı korumak için şirket içi uygulamaları bulutta Dynamics 365’e geçirme zamanı geldi.

 

  1. Gelişmiş işlevsellik

Dynamics 365, işletme sahiplerine iş süreçlerinde 360 derecelik bir görünüm elde etmeleri için yardım ediyor. Bunu, en güncel işlevsellik özelliklerinden faydalanmayı ve üretkenliği artırmayı sağlayarak yapıyor.  Bu işlevsellik özellikleri arasında örneğin gerçek zamanlı içgörüler ve özelleştirilmiş modern raporlama seçenekleri yer alıyor. Ayrıca, Dynamics 365 her zaman en güncel sürümde çalışıyor.

Microsoft Teams, Microsoft Office, Microsoft Azure ve Microsoft Power Platform ile birlikte Dynamics 365, işletmelere genişletilmiş işlevsellik ve rekabet avantajları sunuyor. Bu gelişmiş yetenekler sayesinde çeviklik artıyor. Böylece işletmeler, değişime daha da hızlı yanıt verebiliyor. Aynı zamanda iş süreçlerini, temelden yeniden tasarlayabiliyor.

 

  1. Ekonomik değer

Dynamics 365 kullanan işletmeler, kurum içi işletme uygulamalarına kıyasla daha yüksek finansal getirileri olduğunu dile getiriyor. Esas maliyet tasarrufları ise iş süreçlerinin iyileştirilmesi ve IT’deki üretkenlikten kaynaklanıyor. Burada, elbette kurum içi ve bulut karşılaştırması, yalnızca yazılım lisanslarının maliyetine bakılarak yapılmamalı. İşletmeler, toplam ekonomik etkiyi de göz önünde almalı. Örneğin, buluttaki işletmeler için sunucuları, IT odaklı bakımı veya periyodik yükseltmeleri yönetme gerekliliği ortadan kalkıyor. Bu da maliyet tasarrufu anlamına geliyor.

Forrester’ın yakın tarihli bir araştırmasına göre, Microsoft Dynamics AX’ten Microsoft Dynamics 365 Finance + Operations’a geçiş yapılırken, altı aylık geri ödeme süresiyle yüzde 109’luk bir yatırım getirisi elde edildi. Benzer şekilde, Microsoft Dynamics CRM’den Dynamics CE’ye geçiş yapılırken 10 aylık geri ödeme süresiyle yüzde 63’lük bir yatırım getirisi elde edildiği görülüyor.

 

Siz de ile işletmenize bulutun faydalarını kazandırmak veya konu hakkında detaylı bilgi almak için Dynamics 365 Migration Program sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Microsoft çözümlerinden en iyi şekilde faydalanmak için Pargesoft uzmanlığına güvenebilirsiniz. Bize info@pargesoft.com adresinden ulaşın.

 

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2021/02/09/3-reasons-to-accelerate-your-migration-journey-to-dynamics-365/