Dynamics 365 Fraud Protection ile İşletmenizin Gelirini ve İtibarını Koruyun

Bulut tabanlı Dynamics 365 Fraud Protection; e-ticaret veya fiziksel mağaza üzerinden ya da çok kanallı hizmet veren işletmelere dolandırıcılığı ve kötüye kullanımı azaltmak, operasyonel masrafları düşürmek ve kabul oranlarını artırmak için gereken araçları ve yetenekleri sağlıyor.

 

İşletmeler, yaklaşık son bir yıldır değişen hayatlarımızdaki yeni beklentilere yanıt vermek ve yepyeni beklentileri karşılamak için var güçleriyle çalışıyor. Tüketiciler ve sağlayıcılar, yaşadığımız bu dönemin küresel olarak gerektirdiği şekilde online dünyaya yönelmek zorunda kaldı. Özellikle e-ticaret sektörü, işlem hacminde ani bir yükseliş gördü.

e-Ticaret yükselmeye devam ettikçe, hesap dolandırıcılığına maruz kalma, artan iadeler ve indirim kayıpları da yükseliyor. Ayrıca kart bilgilerinin manuel girilerek işlem yapıldığı online CNP (card-not-present) kanalında satıcılar için daha fazla sorumluluk anlamına geliyor. Bu hızlı dönüşümden kaynaklanan yeni zorlukların üstesinden gelmek için bulut çözümlerine her zamankinden daha fazla ihtiyaç var.

Çözümü, Microsoft sunuyor. Çok kanallı satın alımlardan kaynaklanan iade ve indirimlerdeki potansiyel dolandırıcılığı engellemek için Microsoft Dynamics 365 Fraud Protection çözümünü sunuyor. Dynamics 365 Fraud Protection çözümü ve yaz aylarında gelen yeni özellikler hakkında daha detaylı bilgiye buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Bu yazılarda Dynamics 365 Fraud Protection’a son eklenen iki yeni özelliğin, bu riskli dönem için işletmelere güçlü bir destek sunduğundan bahsetmiştik. Bu özellikler şöyleydi:

Hesap koruması: Sahte hesap oluşturma, hesap devralma ve hileli hesap erişimini engellemek, online geliri ve itibarı korumaya yardımcı oluyor. Kullanıcı hesaplarını kötüye kullanım ve sahtekarlıktan koruyor.

Kayıp önleme: Satıcıların, çok kanallı satın alımlardan kaynaklanan iade ve indirimlerdeki potansiyel dolandırıcılığı tespit etmelerine yardımcı oluyor. İşletme yöneticilerinin ve araştırmacıların kayıpları azaltmak için hızla harekete geçmesini sağlıyor.

 

İhtiyaçlara göre esnek bir şekilde kullanılabiliyor

Dynamics 365 Fraud Protection, dolandırıcılık kalıplarından sürekli öğrenen ve gelişmelere uyum sağlayan uyarlanabilir AI teknolojisi ile işletmelere dolandırıcılık kontrollerini optimize eden araçlar sunuyor. Dolandırıcılıktan korunma ağı ile kullanıcılar, dünya çapındaki dolandırıcılık faaliyetleri konusunda farkındalık sağlayan, daha güçlü içgörüler sunan ve iş zekasını etkinleştirirken, gizli bilgilerinin güvenliğini ve müşterilerinin mahremiyetini ön planda tutan bağlantılı bilgilerden yararlanıyor.

Dynamics 365 Fraud Protection, entegre edilebilen veya ayrı ayrı kullanılabilen üç özellik ile işletmelere iş ihtiyaçlarına en uygun özelliği kullanma esnekliği sunuyor:

 

Hesap Koruma Özelliği

Artan işlem güvenlik açığı ve hesap devralma nedeniyle işletmeler, müşterilerini koruma konusunda daha dikkatli olmak zorunda. Hesap koruması, uyarlanabilir AI teknolojisi ile işletmelerin hesap oluşturma ve hesap devralma sahtekarlığıyla mücadele etmesine yardımcı oluyor. İşletmelerin dolandırıcılık faaliyetlerini engellemesini ve müşterilerinin hesaplarını korumasını sağlayarak hesap yaşam döngüsündeki en kritik adımlardan birinde müşteri deneyimini iyileştiriyor.

 

Kayıp Önleme Özelliği

Online alışverişin artmasıyla, uygunsuz indirim kullanımı işletmeler için gelirin azalmasına neden olabiliyor. Yapay zekanın gücünü kullanan kayıp önleme özelliği, anormallikler için çok kanallı sahtekarlık kalıplarını analiz ediyor. İşletmelere, potansiyel sahtekarlık faaliyetlerine ilişkin görünürlüğü artırmak için iş zekâsı raporlaması sunuyor. Uyarlanabilir AI teknolojisi, iadeler ve uygun olmayan indirimlerle ilgili dolandırıcılık girişimleriyle mücadeleye yardımcı olmak için sürekli olarak öğreniyor ve gelişen kalıplara uyum sağlıyor.

 

Satın Alma Koruma Özelliği

Artan işlem hacmi, işletmelerin gerçek satın alımlarını ve sistemlerini dolandırıcılara karşı korumalarını acil bir gereklilik haline getiriyor. Satın alma koruma özelliğine sahip Dynamics 365 Fraud Protection, gelir fırsatı ile dolandırıcılık kaynaklı kaybı ve ödeme sürtüşmesini dengelemeye yardımcı olan içgörüler ve araçlarla işlemlerin kabul oranını artırarak online gelirin korunmasına yardımcı oluyor.

 

Microsoft Dynamics 365, kapsamlı çözümleriyle işletmenizde kritik kararları almak için ihtiyaç duyacağınız analiz ve içgörüler ile süreçlerinizi daha verimli ve güvenli yürütmenin yolunu sunuyor.  Microsoft Dynamics 365 portföyüyle birlikte dijital dünyanın gerekliliklerine en iyi şekilde uyum sağlamak için Pargesoft uzmanlığına güvenebilirsiniz. Çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın: info@pargesoft.com

 

 

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2020/07/22/protect-revenue-and-reputation-with-dynamics-365-fraud-protection/