Pargesoft BU Manager Volkan Acar, firmaların ERP ihtiyaçlarında gelinen son noktayı ve Pargesoft’un bu anlamda izlediği politikayı anlattı.

Firmaların ERP ihtiyaçlarında gelinen son noktayı değerlendiren Acar, “Müşterilerin ERP ihtiyaçlarını incelediğimizde sektörden sektöre farklılık göstermekle beraber temelde 3 ana başlıkta ERP ihtiyaçları ortaya çıkıyor. Bunlardan bir tanesi hızlı büyüyen firmaların dağınık yapılarının tek bir platform altında toplanma ihtiyacı.

Diğer kritik süreçlerden bir tanesi mobilite müşterilerin çoğu artık artan rekabet şartlarını izleyebilmek ve başarabilmek maçıyla mobilite ve her taraftan ulaşabilme ihtiyacı duymaktalar. Buna bağlı olarak en önemli kriterlerden biri de izlenebilirlik.

Müşterilerimizin veya müşteri potansiyellerimizin en çok ihtiyaç duymuş oldukları ana başlıklar bunlardan ibaret. Biz Pargesoft olarak hem piyasadaki ihtiyaçları algılamaya hem de müşterilerin bu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla 3 ana ürün grubunda hizmet vermekteyiz.

Bunlardan bir tanesi Dynamics AX ürünü bir diğeri Dynamics NAV ve sonuncusu Dynamics CRM. Bu 3 ürün grubu içinde müşteri ihtiyacına uygun ürünü seçerek karşılamaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.