ICIBOT, Konaklama Sektörüne Fark Yaratan Bir Çözüm Sunuyor

Pargesoft ve B1’in güçlerini birleştirerek geliştirdikleri ICIBOT teknolojisi, turizm ve konaklama sektörünün pandemi döneminde daha güvenli bir hizmet sunmasını sağlıyor.

Yaklaşık bir senedir içinde bulunduğumuz pandemi dönemi, yaşamın her alanında kısıtlamalara yol açsa da yenilikçi teknoloji ve uygulamalarla, zorlukların üstesinden gelmenin inovatif yolları keşfediliyor. Neredeyse tüm sektörler gibi turizm ve konaklama sektörlerinde de temassız uygulamalara olan ihtiyaç artıyor. Salgının yol açtığı sınırlamaların yanı sıra rekabetin hayli yüksek olduğu bu sektörlerin temsilcileri için müşterileriyle birebir iletişim kurmak, onların ihtiyaçlarını anlayarak müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkarmak da son derece önemli bir konu.

Bu beklentilere yanıt sunmak için kendi alanlarındaki tecrübelerini ve uzmanlıklarını bir araya getiren Pargesoft ve B1, yeni bir girişime imza atarak ICITECH A.Ş.’yi kurdu. Bu girişimin ürünü olan ICIBOT teknolojisi, konaklama sektöründe iletişim, misafir deneyimi ve personel sorumluluğu gibi önemli noktalara çözümler sunuyor. ICITECH’in temelini turizm sektöründe uluslararası yayılımı ve konaklama öncesinden başlayarak konaklama sonrasına kadar geçen tüm sürecin analitik raporlanması oluşturuyor. ERP, CRM sistemleri başta olmak üzere dijital dönüşüm alanındaki yüksek proje yönetim tecrübesine sahip Pargesoft’un ve B1’in geliştirdiği ICIBOT teknolojisinin alfa ve beta testleri kısa bir süre önce tamamlandı.

ICIBOT Teknolojisi Neler Sunuyor?

ICIBOT, oteller ve misafirleri arasında etkileşimi en verimli şekilde gerçekleştirmenin dijital yollarını sunuyor. Bu kapsamda MobileAPP, GuestPortal, Guest Experience Center, StaffApp, Room Tablet, Self-Service ve Guest Message gibi çözümlerle, tüm süreçlerin kolayca yürütülebiliyor. Müşterilere daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunmanın yolunu açıyor.

Oteller, ICIBOT ile doğrudan rezervasyon sayesinde aracı olmadan kendi satışlarını yapabiliyor. Hedefli Reklam, Oda Dışı Gelir özellikleri hedefe yönelik pazarlama sunarak müşterilerin ihtiyaç duydukları hizmetlere ve ürünlere ulaşmasını kolaylaştırıyor.  Misafir İletişimi ile CRM ve Misafir Yönetimi özellikleri, otellerin kendilerini müşterilerine daha iyi tanıtmaları ve müşterilerini daha iyi tanımaları için güçlü bir araç sağlıyor. Normalde birbirinden farklı kanallardan yönetilen süreçleri tek bir platformda birleştirmesi, personel verimliliğini artırıyor. Tüm bunların sonucunda oteller misafirlerine daha yüksek bir memnuniyet sunarken verimliliklerini ve gelirlerini artırabiliyor.

“Projemiz uluslararası alanda ses getirecek”

Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim, çözümle ilgili şu açıklamada bulunuyor: “Pargesoft ve B1 iş birliğiyle geliştirdiğimiz ICIBOT teknolojisi, konaklama sektöründeki birçok önemli ihtiyaca yanıt veriyor. Özellikle COVID-19 salgını önlemlerinin gerektirdiği temassız çözümler, otellerin misafirleriyle daha etkili bir etkileşim kurmasına imkan tanıyor. Tek bir platform üzerinden en iyi hizmeti sunmayı sağlıyor. Bu çözümün avantajları otellere rekabette öne geçmeyi sağlayacak içgörüler kazandırıyor. Bununla birlikte tüketicilerin de kendilerine en uygun hizmetlere daha kolay erişmesinin yolunu açıyor.”

ICIBOT Satış ve Pazarlama Müdürü Bahadır Çakar da şu sözleri ifade ediyor; “Bu iş birliği ile B2B tarafında Microsoft Dynamics ürün ailesi ve Power BI gibi güçlü raporlama araçlarıyla otellere yeni iç görüler sunacağız. Pargesoft ve B1’in hem insan kaynağı hem de yirmi yıla yakın güçlü proje tecrübeleri ile ICITECH A.Ş. konaklama ve ağırlama sektörlerinde uluslararası ses getiren teknoloji projelerini gerçekleştirmemizi sağlayacak.”