İzin ve Seyahat Yönetim Microsoft Dynamics NAV’ın İnsan Kaynakları modülü baz alınarak geliştirilmiştir. Pargesoft İzin ve Seyahat Yönetimi çözümü, web üzerinden erişim desteğinin yanı sıra mobilde kullanım imkanıyla da ERP kullanıcısı olmayanların izin ve seyahat süreçlerine anında katılımını sağlıyor. Üstelik sistem uç noktadaki son kullanıcı ve onay mekanizmaları için bir ERP kullanımı gerektirmediğinden, minimum ERP yatırımıyla tek başına bir çözüm olarak da tercih edilebiliyor.

İzin ve Seyahat Yönetimi

Çalışanların şirketteki pozisyonlarını ve deneyim sürelerini baz alarak izin hakediş kuralları tanımlandıktan sonra, Pargesoft İzin Yönetimi çözümü izin hesaplamalarını otomatik olarak yapıyor. Gelen izin taleplerinin ilgili birimlere iletilmesi ve birim müdürü, İK sorumlusu ya da üst düzey yönetici gibi farklı kademelerde onay mekanizmalarının sürece dahil edilmesi yine sistem üzerinden yürüyor.

İzin talebinin iletilmesi, onaylanması ve kullanılması adımları, lokasyondan bağımsız olarak web ve mobil arayüzler aracılığıyla gerçekleşiyor. Böylelikle ERP kullanıcısı olmayan çalışanlar da sürece kolaylıkla dahil ediliyor. Onay mercileri doğrudan mobil cihazlarında tek dokunuşla onay verebiliyor.

Seyahatler mobilde, kayıt altında

Seyahat talebi, seyahat planlaması ve seyahat çizelgeleme süreçleri; ilgili departmanlarda hem sekreterlik hem operasyonel anlamda zaman kaybına sebep olan, kayıt altına alınması zor ve zahmetli süreçlerdir. Pargesoft Seyahat Yönetimi çözümü, seyahat planlama aşamasında tam bir yönetim sağlıyor. Onay süreci ve ardından seyahatin gerçekleşmesine kadar tüm adımların tek bir arayüz üzerinden, web ve mobil aygıtlar aracılığıyla yönetilmesini sağlıyor.

Konaklama ve ulaşım gibi seyahate ilişkin detaylar, finans ve muhasebe altyapısıyla entegre edilerek seyahat bütçeleri tümüyle kontrol altında tutuluyor.