Türkiye’nin en geniş görsel içerik kataloğuna sahip Kanal D International, Pargesoft danışmanlığında başladığı Dynamics 365 Rights Management projesini tamamladı.

Demirören Medya Grubu çatısı altındaki TV içeriklerinin dağıtımı, uluslararası kanalların yönetimi ve global prodüksiyonlar üzerine faaliyet gösteren Kanal D International, mevcut dizilerin yurt dışı pazarlara daha etkin biçimde pazarlanmasını sağlamak üzere Pargesoft danışmanlığında start verdiği Dynamics 365 Rights Management projesini başarıyla tamamladı.

Avrupa, Amerika, Afrika, Asya ve MENA bölgelerinde 154’ten fazla ülkeye yaklaşık 150 bin saatlik içerik lisanslayan Kanal D International, portföyünde bulunan yapımların yurt dışı pazarlara daha dinamik bir şekilde sunulmasının yanı sıra içeriklerin mevcut hakları üzerinde daha etkin bir yönetim hedefleyerek, Pargesoft uzmanlığıyla Microsoft Dynamics 365 ürün portföyünden Dynamics 365 Sales çözümünün entegrasyonuna başladı.

Pargesoft’un Microsoft çözümlerindeki uzmanlığı ve sektörel tecrübesi sayesinde, geçtiğimiz yılın Aralık ayı ortasında başlayan projede geliştirme süreci kısa sürede tamamlandı. Yapılan testlerin ardından, proje Şubat ayı içinde canlı kullanıma alındı.

Dynamics 365 Sales ile satışta kurallar değişiyor

Microsoft Dynamics 365’in ERP ve CRM yetenekleri sayesinde satış süreçlerini çok daha verimli hale getiren Dynamics 365 Sales, satış temsilcilerinin müşterileriyle daha güçlü ilişkiler kurmasını, öngörülere dayalı eylemlerde bulunmasını ve satışları daha hızlı kapatmasını mümkün kılıyor.