Pargesoft, Microsoft’un yetkilendirdiği lokalizasyon çözüm ortağı olarak, Dynamics ERP çözüm ailesindeki ürünleri Türkiye pazarının ihtiyaçlarına uygun biçimde yerelleştiriyor. Kurumsal yazılımların tabi olduğu yasal mevzuatlar her geçen gün yenilenirken, Türkiye pazarındaki dinamikler de sıklıkla değişiyor. Bu nedenle yasal mevzuata uyumluluk, statik bir fonksiyon olmanın çok ötesinde, yeni talep ve regülasyonlar devreye alındıkça güncellenmesi gereken bir nitelik olarak önem kazanıyor.

lokalizasyon

Pargesoft’un geliştirdiği lokalizasyon paketleri; kurumsal iş uygulamalarının olmazsa olmazı. Türkiye’de karşılaması gereken yasal yükümlülük, vergi mevzuatları ve pazar ihtiyaçları gibi ülkemize özgü ihtiyaçları karşılayacak işlevleri içeriyor. Sabit kıymetlerden üretim muhasebesine, servis yönetimi uygulamalarından proje muhasebesine kadar Türkiye’ye özgü pek çok ihtiyaca yanıt veren farklı işlevler, lokalizasyon desteği çerçevesinde sağlanıyor.

Türkiye pazarında iş yapan şirketlerin sıklıkla başvurduğu Ba/Bs gibi beyannameler bu süreçte hazırlanıyor. Çek & senet gibi ödeme araçları, kur farkı, kur faturalama, kur değerleme gibi işlevler Pargesoft uzmanlığıyla Microsoft Dynamics ERP çözümlerine dahil ediliyor. Mizan, kebir, muavin ve diğer yerel rapor ve beyanname ihtiyaçları böylelikle uluslararası bir ERP çözümü üzerinden karşılanabiliyor.

Pargesoft hem büyük denetim firmalarıyla yaptığı işbirlikleriyle hem de uzman mali müşavir desteğiyle çalışmalarını yürütüyor. Böylelikle tüm yasal gereklilikleri, yerli bir yazılımdan çok daha hızlı bir şekilde Dynamics ERP çözümlerine lokalizasyon paketi olarak ekliyor.