Microsoft Dynamics 365 Field Services

Microsoft Dynamics 365 Field Services, uçtan uca, sorunsuz bir servis deneyimi sunuyor. Yerleşik zeka özellikleriyle servis sorunlarını henüz oluşmadan önce ortadan kaldırıyor. Operasyonel maliyetleri düşürerek sahadaki verimliliği artırıyor. Dynamics 365 Saha Hizmeti ile planlama süreçlerini otomatik hale getirip, doğru teknisyeni doğru göreve göndererek kaynakları en etkili şekilde kullanmak mümkün oluyor.

 

Proaktif hizmet sahaya taşınıyor

Microsoft Dynamics 365 for Field Services

Kullanıcı dostu ekranlarda çalışan sevkiyatçılar, etkileşimli ve sürükle-bırak yöntemiyle çalışan bir çizelge panosundan yararlanarak çeşitli iş emirleri genelinde kaynak atamalarını yönetiyor. Gerçek zamanlı görünürlük ve akıllı tahmin özellikleri ise envanteri kamyon düzeyinde senkronize ederek, tek seferde düzeltme oranlarını artırıyor.

Dynamics 365 Saha Hizmeti modülü yalnızca gerekli olduğunda teknisyen gönderilmesini ve servis deneyiminizin iyileşmesini sağlamak için sorunları proaktif bir şekilde algılama olanağı sunmakta. Saha servisleri yönetimine ilişkin tüm ihtiyaçları karşılamak için önleyici bakım, sipariş yönetimi, kaynak yönetimi, ürün bilgisi, planlama ve gönderme işlemlerini gerçekleştiriyor. Ayrıca hareketlilik, iş birliği, müşteri fatura ve analizler gibi işlevleri Microsoft Dynamics 365 ürün ailesine kazandırıyor.

Dynamics 365 Saha Hizmeti

Daha verimli yönlendirme, kaynak nitelik eşleştirme ve daha düşük seyahat süreleriyle hizmet zamanlaması optimize edilirken, ilk sabitleme oranları ve zamanında teslimat performansı da artıyor. Müşteri hizmetleri, sevk merkezi, saha aracıları ve müşteriler arasında gerçek zamanlı iletişim ve iş birliği kurma imkanı sunuyor. Dynamics 365 Saha Hizmeti modülü, hareket halindeki stok da dahil, gerçek zamanlı stok düzeylerini ambara göre takip eden bir stok yönetimi sistemi sunuyor.

Dynamics 365 Saha Hizmeti çözümünün güçlü IoT altyapısı sayesinde müşteriler, teknisyenin konumunu gerçek zamanlı izleyebiliyor. Randevuları için otomatik sesli ve yazılı anımsatıcılar kurabiliyor. Müşteri portali sayesinde servis etkinliklerini izleyip, kendi randevularını planlayabiliyor. Firmalar fiyat tekliflerini, sözleşme ve planlama bilgilerini kolayca paylaşıp, proaktif iletişimle şeffaflık ve güven sağlıyor.

Çözüm, tamamlanan iş emirlerini müşteriye fatura kesilmesi için müşteri faturalarına dönüştürüyor. Ayrıca saha teknisyenlerinin iş emrini uygulamak için zamanlama bilgilerini mobil uygulamada çözüyor. Müşteri iletişim bilgileri, yön bilgileri vb. dahil olmak üzere ihtiyaç duydukları her şeye hızlı ve kolay erişmesini mobil uygulamayla kolaylaştırıyor.