Doğru yeteneğe en hızlı şekilde erişmek ve çalışan performansını zirveye taşımak isteyen kurumlar, İK süreçlerini Dynamics 365 for Talent ile dijitale taşıyor.

İş dünyasının dijitalleşmesi, yeni bir yetenek havuzunun ortaya çıkmasına ve şirketlerin farklı niteliklerde iş gücü arayışına yol açıyor. Yeni personel elde etmenin yanı sıra, çalışanların performanslarını ölçmek, firma içi iletişimin iyileştirilmesi, süreçlerin analiz edilmesi, raporlamalar ve İK’ya ilişkin diğer süreçler, yeni nesil bir kaynak planlamayı gerektiriyor. Ürün ve hizmetlerini müşterilerine en iyi şekilde sunmak isteyen firmalar, sadece üretime değil, aynı zamanda bu süreçlere de uzun mesailer harcamak zorunda kalıyor.

Microsoft Dynamics 365 for Talent, tam da bu noktada firmaların imdadına yetişiyor. Tüm bu süreçlerde firmalara destek olarak, işleri çok daha kısa sürelerde halletmelerini sağlıyor. İnternet üzerinde çalışıyor, tüm cihazlardan erişilebiliyor. Office uygulamaları, Azure ve sahip olduğu diğer entegrasyonlar sayesinde, firma çalışanları var olan çalışma düzenlerini hiç bozmuyor, her şey tıkır tıkır işliyor. Böylece arka plandaki işlere harcanan mesailer kısalıyor, firmalar tam gaz işine odaklanıyor.

İşe alım, oryantasyon ve gelişim, hepsi bir arada

Yeni personel alımlarında potansiyel adaylara ulaşmak, firmanın adaylara en iyi şekilde tanıtılması, işe alınan adayların iş yerine alışması gibi süreçler insan kaynaklarının en çok vaktini alan işlerin başında geliyor. Dynamics 365 for Talent, Attract modülü sayesinde insan kaynakları çalışanları için bu süreçleri çok daha kolay hale getiriyor. Attract modülü, sahip olduğu LinkedIn entegrasyonu ve güçlü ek özellikleriyle, işe alım süreçlerinde şirketin diğer şirketler arasından kolayca sıyrılmasını sağlarken, yeni çalışanların oryantasyonu konusunda da firmalara destek oluyor.

Dynamics 365 for Talent’ın firmalara sunduğu destek, sadece yeni personel alımlarıyla sınırlı kalmıyor. İşe yeni alınan personeller, Engage modülü sayesinde takımlara atanıyor, belirlenen hedeflere ulaşmak için takım halinde çalışıyor, hedeflere ulaştıklarında ise ödüllendiriliyor. Tüm bu süreçlerden elde edilen bilgi birikimi ise Thrive modülü sayesinde takımın potansiyelinin zirveye çıkmasını sağlıyor. Kısacası, Dynamics 365 for Talent, mükemmel bir takım yaratmak için gereken her şeyi düşünüyor, hem firma hem de çalışana baştan sona destek oluyor.

Bilgiye erişim herkes için çok daha kolay

Microsoft Dynamics 365 for Talent, kolay kullanıma sahip kullanıcı dostu arayüzü sayesinde, çalışanlar, yöneticiler ve insan kaynakları için bilgiye erişimi de kolaylaştırıyor. Çalışanlar ve yöneticiler, kendileri için özel olarak hazırlanmış açılış sayfalarından süreç takibi yapabiliyor. İnsan kaynakları birimi ise ücret, izin ve yetki yönetiminden yan haklara kadar, ihtiyaçları olan tüm bilgiye kendi panelleri üzerinden ulaşabiliyor. Kullanıcılar, panel arayüzünü kendi isteklerine göre şekillendirebiliyor, uygulama içinde kişiselleştirmeler yapabiliyor. Bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda kullanılabilen erişilebilir sistem sayesinde, şirket içindeki hareketlerin takibi herkes için çok daha kolay bir hale geliyor.

Microsoft Dynamics 365 for Talent, analiz ve raporlama konularında da firmalara destek oluyor. Çalışanlar hali hazırda kullandıkları Excel ve Word gibi uygulamaları sistemle birlikte kullanabiliyor, Power Bl ve Azure entegrasyonları sayesinde veriyi çok daha iyi anlamlandırıyor. Böylece kullanıcılar arasında görev dağılımı yapmak, süreçleri takip etmek gibi işler çok daha az zaman alıyor. Tüm bu hizmetler bulut tabanlı olduğundan, şirketlerin veri kaybı konusunda da endişelenmelerine gerek kalmıyor.