Microsoft Dynamics NAV

Basit, Yenilikci, Akıllı

Microsoft Dynamics NAV, Dünya genelinde 120,000, Türkiye’de ise 400+ firmanın kullandığı tüm iş süreçlerinizi yürütebileceğiniz tamamen yerelleştirilmiş güçlü bir ERP çözümüdür.

Microsoft Dynamics NAV özellikle orta-büyük ölçekte firmalarda uygulanan çözüm güçlü finans/muhasebe, satış/pazarlama, satınalma, depo yönetimi ve proje yönetimi modülleriyle “Business Essentials” dediğimiz temel paketiyle bile bir çok firmanın gereksinimlerini karşılar. Üretim ve ileri seviyede “Müşteri İlişkileri Yönetimi” ni de içeren paketi olan “Advanced Management”  paketiyle ise  üretim ve ileri müşteri ilişkileri yönetiminizi gerçekleştirebilir.

Esnek ve özelleştirilebilen bir çözüm olan NAV sizin de özel gereksinimlerinizi en kolay şekilde çözecektir.

Yüksek Performans

Gereksinim: Sistem yüksek performans gösterebilmeli

Çözüm: NAV, kullanımın çok yoğun olduğu dönemlerde bile yüksek performans gösterir. Yayınlanan son performans test raporunda  200 kullanıcı tarafından, saatte 200,000 satır satış siparişi girilerek stres testi uygulanmıştır. 7 Uygulama Sunucusu ile desteklenen sistem, sipariş saklama, onaylama, çeki listesi hazırlama, stok çıkışı gibi işlemler bir saniyenin altında tamamlanmıştır.

Esnek Yapı

Gereksinim: Sistem, dinamik  iş süreçlerine göre tasarlanmalı, değişen iş süreçlerine adapte olabilmeli, değişiklikler kolaylıkla hayata geçirebilmelidir. Süreç iyileştirme ve müşteri memnuniyeti artırıcı ek fonksiyonaliteler kolaylıkla ve hızla sağlanabilmelidir.

Çözüm: NAV sizin yazılıma değil, yazılımın size uyduğu çözümdür. Esnek yapısıyla , rekabette öne çıkabilmeniz için Firmanıza özel iş süreçlerinin desteklenmesini sağlar. Ayrıca, ölçeklendirilebilir yapısıyla NAV, sizinle birlikte büyüyecek ve gelişecek bir teknolojiye sahiptir.

Üstün teknik altyapısı ve açık platformu sayesinde üzerinde kolaylıkla geliştirme yapabilme imkanını sunar. Bu sayede hem iş ortağı hem müşteri ekibi, var olan yazılımı iş süreçlerine uygun hale getirmek, gerekirse ek fonksiyonalite geliştirmek için sınırsız imkana kavuşur.

Gereksinim: Rekabetçi koşullar sürekli olarak değişiyor ve gelişir. Sistem  orta ve uzun vadede tüm gereksinimlere cevap verecek şekilde yeniden yapılandırılabilmeli, ek işlevsellikler kolaylıkla geliştirilebilmelidir.

Çözüm: Microsoft Dynamics NAV’ın geliştirme ortamı ek geliştirmelerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirmenizi sağlar. Microsoft Dynamics NAV, dünyanın ARGE’ye en fazla yatırımı yapan Microsoft tarafından stratejik ürün kategorisinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle alternatiflerinden çok daha yüksek ARGE bütçeleri ile yazılımı sürekli geliştirmektedir. Buna bağlı olarak, her iki yılda bir çıkan yeni sürümler ve gelişen iş süreçleri hemen devreye alınır.

Gereksinim: İş süreçleri üzerinde kontrol sağlanmalı, süreçler izlenebilmeli, ayrıntılı raporlamalar kolaylıkla alınabilmelidir.

Çözüm: Microsoft Dynamics NAV, gerekli tüm bilgilerin “küp” adı verilen hücrelere depolanmasını sağlar. Daha sonra bu bilgiler, kullanımı son derece kolay, güçlü analiz araçları ile işlenerek gerek duyulan analizler yapılabilir. Böylece, birçok veriyi ortak kullanarak çok boyutlu analizler yapmak mümkün olur. Bu analizlerin sonuçları Outlook benzeri bir ara yüz üzerinden kolaylıkla izlenebilir.

Gereksinim: Proje hızlı şekilde implemente edilebilmeli, belirlenen sürede eksiksiz olarak tamamlanabilmelidir.

Çözüm: Microsoft Dynamics ürünlerinin kurulumunu hızlandırmak ve kalite güvencesini sağlamak adına oluşturulan SureStep metodolojisi ile, hem proje yönetimini, hem sistem kurulumunu hem de proje dökümantasyon ve eğitim materyallerini  çok hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

Düşük Toplam Sahip Olma Maliyeti

Gereksinim: Toplam sahip olma maliyeti düşük olmalıdır.

Çözüm: ERP projelerinin toplam sahip olma maliyetini hesaplamak  için, 3 ile 5 yıl içinde yapılacak toplam yatırımı hesap etmek gerekir. Bu hesabın içine ERP Yazılımının  Lisans Bedeli, yazılımı şirket ihtiyaçlarına uygun hale getirmek için harcanacak danışmanlık bedeli, sistemi desteklemek ve yedeklemek için gerekli donanım ve alt yapı bedeli, proje sırasında kullanılacak şirket içi personelin toplam maliyeti, ve yazılımı kullanacak son kullanıcıların eğitimi için harcanacak şirket içi personel ve eğitmen giderleri mutlaka katılmalıdır.

Bağımsız araştırma şirketlerinden Nucleus Research tarafından yapılan bir araştırmada Microsoft Dynamics NAV müşterilerinin %56’sı, çoğu ERP’ye geçiş sonrası yaşanan endirek işgücü artışı yaşamadıklarını, aksine endirek işçilik giderlerinde düşüş yaşandığını beyan etmişlerdir. Aynı şekilde  Microsoft Dynamics NAV müşterilerinden %44’ü, diğer ERP yazılımlarında yaşanan Sistem Yönetim giderlerinde artış yaşamadıklarını ve genel BT Giderlerinin düştüğünü beyan etmişlerdir. Uzun vadede düşük toplam sahip olma maliyeti ile firmalar yatırımlarının karşılığını çok daha uygun koşullarda alabilmektedir.

Verimli Çalışma

Gereksinim: Sistem, tüm kullanıcılar tarafından hızla ve kolaylıkla öğrenebilmeli, çalışan verimliliğini artırmalıdır.

Çözüm: Microsoft Dynamics NAV, Microsoft Office ürünlerine  benzeyen arayüzüyle kolaylıkla öğrenilmekle kalmaz aynı zamanda çift yönlü entegrasyona sahiptir. Çalışanlarınız isterlerse NAV ekranlarını açmadan, alışık oldukları ürünler üzerinden veri inceleme, veri güncelleme ve veri girişi yapabilir. Her türlü raporu Excel ya da Word’de açabilirler.  Bağımsız araştırma şirketi Keystone Strategy tarafından Mart 2007 tarihinde yapılan araştırmaya göre, Microsoft Dynamics kullanıcılarının en yakın rakiplerine  karşı %18’lik daha verimli çalıştıkları ortaya konmuştur

Deneyimli İş Ortağı

Gereksinim: Danışman, Dore’nin içinde bulunduğu rekabetçi sektörünü, vizyonunu, stratejilerini, iş süreçlerini ve operasyonel gereksinimlerini analiz edebilen, uzun vadeli bir iş ortağı olmalı, gerektiğinde derinlemesine analizlerle Firmanızın gereksinimlerini ortaya koyabilmeli, gerekli geliştirme ve ek fonksiyonalite çalışmalarını hızla ve başarıyla yapabilmelidir.

Çözüm: Microsoft Gold sertifikalı iş ortağı Pargesoft 2002 yılından beri 140’un üzerinde NAV projesi implementasyonu ve 10’un üzerinde “make-it-right” projeyi başarıyla gerçekleştirmiştir. NAV 3.1 Türkçe yerelleştirme çalışmalarını yürüten ve bordro, enflasyon muhasebesi gibi birçok add-on çözümün sahibi olan firma  2007 yılında “En Çok Gelişme Gösteren İş Ortağı” olarak ödüllendirilmiştir.