Dynamics NAV Genel Bakış

İş hayatının zorluklarını, yaratıcı ve tanıdık bir çözümle güçlendireceğiniz çalışanlarınız ile, taklit edilemez başarılara çevirin.

“Özellikle kamu ihalelerinde ve acil ihtiyaçlarda hızlı teklif hazırlamak ve telefonla konuşurken bile teklif verebilmek büyük avantaj.”  Bürosit – Sn. YAMAN

İş dünyasının giderek artan taleplerine hızlı cevap vermek için güçlü bir alt yapıya sahip olun

Küresel Rekabet. Artan Müşteri Talepleri. Dinamik Ticari İlişkiler. Karmaşık Düzenlemeler. Çalışanlarınızı doğru araçlar ile donatırsanız, bu zorlukları yalnızca firmanızın sahip olduğu rekabetçi avantajlara çevirebilirsiniz.

Çalışanlarınız Microsoft Dynamics NAV ile başarıyı yakalayabilirler. Microsoft Dynamics NAV uyarlanabilir ve kolay entegre edilir alt yapısı ile iş süreçlerinizi daha etkin düzenleyebilir, istediğiniz bilgileri daha hızlı ve güvenilir raporlar ile ulaşabilir, müşteri, tedarikçi ve çalışanlarınızı aynı platformda buluşturabilirsiniz. Microsoft Dynamics NAV tarafından çalışanlarınıza sunulan benzersiz kullanıcı deneyimi ile daha verimli olmalarını, daha doğru ve hızlı kararlar almalarını, böylece değişen piyasa taleplerine daha kolay uyum göstermelerini sağlayabilirsiniz.

Microsoft Dynamics NAV kullanmakta olduğunuz mevcut sistemlerle kolaylıkla entegre olur ve çalışanlarınızın alışık olduğu çalışma düzenine uyum sağlar. Firmanızı ve çalışanlarınızı yazılıma uymaya değil, yazılımı size uyarlamayı amaç edinmiştir. Size ek geliştirme yapma ve firmanız büyüdükçe sisteminizi büyütebilme olanağı sunar. Microsoft Dynamics NAV zaten kullanmakta olduğunuz diğer Microsoft ürünleri ve teknolojilerine benzer şekilde çalışır, böylelikle çalışanlarınızın eğitim ve adaptasyon süreci çok daha az maliyetli ve kısa sürede gerçekleşir. Bu sayede yapmış olduğunuz yatırım çok kısa sürede size kazanç olarak geri döner.

Çalışanlarınızı işlerine odaklanacakları ve ihtiyaç duydukları çevikliğe eriştirebilecek araçlar vererek, işinizi büyütün.

Bilgi sisteminizden maksimum faydayı sağlayın
Microsoft Dynamics NAV tüm iş süreci ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde geliştirilmiştir.

Finans Yönetimi 
Tüm bilgi sisteminin ana iskeleti olan muhasebe ve finans süreçlerinde, Microsoft Dynamics NAV tüm işlemlerinizi kolaylıkla kayıt edebilmeniz, izlemeniz ve farklı boyutlardan inceleyebilmeniz için gerekli araçları sunar. Diğer modüllerden gelen bilgiler ile, genel muhasebe, alacaklar muhasebesi, borçlar muhasebesi, stok, sabit kıymetler, nakit yönetimi, banka işlemleri ve mutabakat işlemlerinizi yönetebilirsiniz. Çoklu para birimi, çoklu yerleşim ve çoklu şirket ihtiyaçlarınıza da cevap vererek, tüm muhasebe işlemleriniz için tek bir çözüm sunar.

Üretim 
Microsoft Dynamics NAV üretim süreçlerinizi yönetmek için gerekli tüm araçları içinde barındırır. Üretim süreçleriniz etkin ve verimli yönetebilmeniz için, ürün ağaçları, rota, üretim emri, tedarik ve kapasite planlarını oluşturmanızı sağlar. Ürün tasarımından tedariğe, kapasite planlamasından atölye yönetimine kadar tüm üretim süreçlerinizi destekler.

Tedarik Zinciri Yönetimi 
Satınalma, satış ve sevkiyat süreçlerinizi Microsoft Dynamics NAV üzerinde toplayarak, iş süreçlerinizi hızlı ve sorunsuz yönetme fırsatı yakalayın. Rekabetçi ve düşük kar marjları ile çalışan sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayan ve kendi tarzınızı yansıtabileceğiniz iş süreçlerini tasarlayın. Müşterilerinizin ihtiyaçlarına daha hızlı cevap vererek size olan sadakatlarını arttırın. Artan yönetim kabiliyetiniz ile yeni pazarlara ve iş ortaklarına ulaşın. Stok yönetimi, talep tahmini ve sipariş karşılama süreçlerinizi iyileştirip, kontrol altına alarak karlılığınızı arttırın.

İş Zekası ve Raporlama (Business Intelligence)
Firmanızın her seviyesinde karar alma sürecini destekleyecek gelişmiş raporlama, analiz ve bütçeleme çözümleri ile daha doğru ve hızlı kararlar alabilirsiniz. Her an ve istediğiniz yerden sizin için önemli bilgilere ulaşarak, konsolide raporları inceleyebilir, bütçe ve fiili karşılaştırmalarını yapabilir, eğilim(trend) analizleri gerçekleştirebilirsiniz. Tüm iş süreçlerinizi, başka sisteme ihtiyaç duymadan, Microsoft Dynamics NAV üzerine toplamanız size tahmin edemeyeceğiniz değerde bilgilere ulaşmanızı sağlayacaktır. Kendi firmanız hakkındaki içgörünüzü arttırarak, gerçek potansiyelinizi keşfedin.

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM)
Müşteri İlişkileri Yönetimi ile satış, müşteri hizmetleri, servis ve pazarlama uzmanlarınızın günlük uğraşlarının pek çoğunu otomatize edebilirsiniz. Müşteri ve geçmiş satış bilgilerine rahatlıkla ulaşabilir; pazarlama kampanyaları hazırlayıp, hemen devreye alabilirsiniz. Müşterilerinizin sizinle gerçekleştirdiği işlem hacmini sürekli kontrol eder, eğilim analizleri yapabilirsiniz. Servis operasyonlarınızı daha karlı hale getirecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Servis anlaşmaları yapıp, bu anlaşmalara uygun kaynak çizelgelemesi ve planlaması yapabilirsiniz. Servis için gerekli kaynak ve malzemeleri daha doğru planlayarak maliyetleriniz denetim altına alabilirsiniz. Microsoft Office Outlook® ile çift yönlü bilgi alış verişi sağlayarak, sürekli hareket halindeki satış ve servis ekibinize takvimlerini ve üzerlerine atanan işleri her an takip edebilme şansı verirsiniz. Böylece Microsoft Dynamics NAV satış ekibinizin hiçbir engel tanımadan çalışmalarını sağlar.

Birlikte Çalışma Alanları
Çalışanlarınızın bilgiyi, iş süreçlerini ve uygulamalarını aynı platforma taşımalarını sağlayarak daha etkin çalışmalarını sağlayın. Çalışanlarınızın, çalışma grupları kurmalarını, birbirleri ve diğer ekipler ile bilgi paylaşmalarını, belli konuları kendi aralarında tartışmalarını ve karara bağlamalarını sağlamak için Microsoft Windows® SharePoint® Services uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Microsoft Dynamics NAV ile entegre çalışan Microsoft Windows® SharePoint® Services, belge yönetimi ve iş akışlarını üstüne alarak aynı platformda komple çözüm sunar.

Uyarlama ve Geliştirme
Microsoft Dynamics NAV, iş süreçlerinize ve çalışma alışkanlıklarınıza uyum sağlamak için gerekli geliştirme araçlarını içinde barındrır. Üst düzey yetkinlik gerektirmeyecek kolaylıkta olan bu araçlar, mevcut sistem yönetici ve programcılarınız ile, sizin için gerekli uyarlama ve ek geliştirmeleri yapmanızı sağlar. Mevcut fonsiyonaliteyi kolaylıkla kendi iş yapış biçiminize uygun hale getirebilir, ek fonksiyonlar yazabilirsiniz. Bunlara ek olarak Geliştirmeciler tarafından kullanılan sektör standardı haline gelmiş tüm araçları kullanabilirsiniz. Gelişen teknolojiyi takip ederek, sadece şu an için değil, önümüzdeki yıllarda da en son ve en yaygın teknolojiyi kullanma şansı yakalarsınız.

İnsan Kaynakları Yönetimi
Çalışanlarınız hakkında gerekli tüm bilgileri düzenlemenizi ve saklamanızı saklayarak, firmanız için en önemli kaynak olan İnsan Kaynaklarını doğru yönetmenizi sağlar. Çalışan kayıtlarına istediğiniz bilgi ve dosyaları ekleyebilir, personel devam takibini gerçekleştirebilir ve çalışanlarınız hakkında istediğiniz bilgileri içeren raporlar ile en önemli yatırımınız olan insan kaynklarını etkin olarak yönetebilirsiniz.

Proje Yönetimi
Uzun dönemli projelerinizi ve bu proje içinde yapılan tüm kaynak tahsis ve kullanımlarını etkin olarak yönetebilmenizi sağlayacak fonksiyonalite Proje Yönetimi modülü ile desteklenir. Proje bütçelerini oluşturma, projelere istinaden kaynak ve malzeme kullanımını kaydetme, gelir getiren projelerde otomatik faturalama özellikleri ile projelerinizi, daha az emekle yönetebilirsiniz. Proje maliyetleri, kısıtlı kaynakların kapasite kullanımları ve bu kaynakların uygun oldukları dönemler sistem üzerinden takip edilebilir.Projelerinizi etkin olarak yönetmenizi sağlayacak tüm bilgilere ulaşarak, projelerinizin zamanında ve planlanan bütçe içinde gerçekleşmesi sağlanır.

“Bir projenin maliyetini etkileyen unsurlar bizim için çok önemli. Microsoft Dynamics NAV, bize projenin net karlılığını gösteriyor. Biz de buna göre projeye nasıl devam etmeliyiz konusunda çok daha doğru kararlar alabiliyoruz.” 

Erhan Feridun Management Center Türkiye FİNANS KOORDİNATÖRÜ