Microsoft Power Platform ve Dynamics 365 için Yüzlerce Yeni Özellik Geldi

2021 sürümü ile Microsoft Power Platform ve Dynamics 365, çok sayıda yeni özellik ve yetenek kazandı.

Microsoft, Dynamics 365 ve Microsoft Power Platform için yüzlerce yeni özellik, güncelleme ve uygulamayı hayata geçirdi. Bu güncellemeler, bu yılki iki sürüm dalgasından ilkini temsil ediyor. Microsoft, bu yeniliklerle işletmelerin, sektörlerindeki hızlı değişime uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Böylece işletmelere, karşılaştıkları zorlukları çözmek için yardımcı olma taahhüdünü yerine getirmeye devam ediyor. Nisan ayında gelen güncellemeler pandemi sonrası hayata hazırlanan işletmelere çeviklik ve dayanıklılık kazandırmayı hedefliyor.

 

Uçtan uca müşteri deneyimlerini modernleştirme

Microsoft Dynamics 365 Marketing, müşteri yolculuğunu düzenleme konusunda yeni yetenekler kazandı. Bu sayede müşteri deneyimi ve pazarlama otomasyonu dünyaları bir araya geliyor. Müşterilerle gerçek zamanlı etkileşim kurmak mümkün oluyor. Bu, pazarlama, satış, ticaret ve hizmet genelindeki etkileşimlerden destek alıyor. Aynı zamanda anketler, müşteri kaybı analizi ve ürün önerileri gibi en yeni müşteri analitiği yetenekleri de geliyor.

 

Microsoft endüstri bulutları için sırada ne var?

Microsoft, Ekim 2020’de sağlık sektörüne yönelik Microsoft Cloud for Healthcare‘i sunmuştu. Sektöre özgü ve uçtan uca ilk bulut çözümü; Microsoft 365, Microsoft Azure, Dynamics 365 ve Power Platform’un gücünü ortaya çıkarıyor. Bu da müşteri katılımını dönüştürmek ve operasyonları optimize etmek anlamına geliyor.

Bununla birlikte Microsoft, endüstri bulutları yaklaşımını geliştirmeye devam ediyor. Microsoft Cloud for Retail (perakende için bulut) ve Microsoft Cloud for Financial Services (finansal servisler için bulut) artık önizleme için hazır. Microsoft Cloud for Manufacturing (üretim için bulut) ve Microsoft Cloud for Nonprofit (kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için bulut) ise yakın gelecekte kullanıma sunulacak. Dört bulutun tümü ile işetmelerin öncelikli senaryolarına odaklanılıyor. Dijital dönüşümü ele almalarını, ardından müşteri katılımını ve operasyonlarını doğru zamanda dönüştürmeye devam etmelerini sağlıyor.

Aynı zamanda önümüzdeki birkaç ay boyunca, Microsoft Cloud for Retail için yenilikler gelmeye devam edecek. Bunlar arasında örneğin Microsoft Dynamics 365 Commerce için B2B e-ticaret teklifleri içeren, görev yönetimi ve Microsoft Teams arasında sinerji sağlayan yeni özellikler bulunuyor. Bu sayede perakendecilerin müşterilerle etkileşim kurma şekli iyileşecek. Ayrıca ön ve arka uç operasyonları daha da yakınlaştırabilmesini sağlayacak.

Ayrıca, bunlar yeni bir uygulama olan Microsoft Dynamics 365 Intelligent Order Management’ta bir araya getiriliyor. Bu uygulama, Microsoft’un envanter yönetimi, sipariş karşılama ve akıllı düzenlemedeki köklü uzmanlığını güçlendiriyor. Gelen siparişleri karşılamaları için işletmelerin hız, deneyim ve karlılık odaklı optimizasyon kazanmasına yardımcı oluyor. Mağaza içi veya temassız teslimat için çevrimiçi satın alma gibi modern yöntemleri destekliyor. Böylece işletmelerin süreçlerini kolaylaştırıyor.

 

Power BI ile benzersiz veri deneyimlerini ve içgörüleri güçlendirme

Microsoft, Ignite etkinliğinde, Power BI Premium Kullanıcı Başına Genel kullanılabilirliği ve Gen2 için otomatik ölçek önizlemesini duyurulmuştu. Bu yenilikle kullanım zirve yaptığında Premium kapasiteye otomatik olarak bir vCore ekliyor ve artık gerekmediğinde bunu kaldırıyor.

 

Uygulamaları daha hızlı ve daha uygun maliyetli bir şekilde oluşturun ve sunun

Microsoft Ignite’ta duyurulduğu gibi, Power Platform‘daki yeni yetenekler de düşük kodlu uygulama geliştirmeyi hızlandırıyor. Böylece işletme kullanıcıları, iş analistleri, IT yöneticileri ve profesyonel geliştiriciler için önemli bir fayda geliyor.

 

Bu yenilikler, işletmelerin sektörlerindeki hızlı değişime uyum sağlamasına yardımcı oluyor. Yeni dönemin getirdiği zorlukların üstesinden gelmeyi sağlıyor. Aynı zamanda koşulları fırsatlara dönüştürmenin yolu sunuluyor. Microsoft tarafından geliştirilen çözümlerden Pargesoft uzmanlığıyla faydalanmak için bize info@pargesoft.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2021/04/06/microsoft-power-platform-and-dynamics-365-2021-release-launches-with-hundreds-of-new-capabilities/