Microsoft Office 365 çözümü olan Teams, uzaktan çalışma için birçok özellik sunarak işletmelerin içinde bulunduğumuz bu zorlu dönemde de çalışmalarına güvenli bir şekilde devam etmesine yardımcı oluyor. Çözümün ücretsiz sürümü, herkesin kullanımına açık.

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle hemen hemen her ülkede benzer önlemler alınıyor ve uygulanıyor. Bu önlemlerden biri, salgın kontrol altına alınana kadar birçok işletmenin geçici olarak kapatılması olurken bu durumun etkilerini bütün işletmeler hissediyor. 

Restoranların sadece yemek teslimatı yapmaya başlaması, kişisel hizmetler için hızla dijital çözümler geliştirilmesi, online perakende mağazalarının bir gecede canlıya geçmesi gibi örnekler, girişimci ruhun harekete geçtiğini gösteriyor. Diğer taraftan okulların kapanması, grup aktivitelerinin ve etkinliklerin iptal edilmesi, birçok işletmenin çalışanlarının evden çalışmaya başlamasıyla ev ve iş yaşantımız birdenbire ve bazı durumlarda tuhaf bir şekilde birleşti. Şu anda hepimiz, ailemizin sağlığını ve güvenliğini korumak, bununla birlikte işimizin devam etmesini sağlamak için mücadele ediyoruz.

İşletmelerin irtibat dışında kalmayı göze alamayacağı ortada. İşletmeler mevcut müşterilerine hizmet vermeye devam etmek, yeni işlere adım atmak, çalışanlarıyla toplantı yapmak, kısacası işletmelerinin faaliyetlerine devam etmesi için gereken her şeyi yapmak zorundalar. Bu gerçeğin farkında olan Microsoft, işletmelerin ve çalışanların hayatını kolaylaştırmak için Teams çözümünü herkesin, hatta Office 365 kullanmayan işletmelerin bile kullanımına açıyor. Bu yazıda Microsoft Teams hakkında detaylı bilgi bulabilir ve Teams’i nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Microsoft Teams nedir?

Microsoft Teams, işletmelerin en önemli görevlerini uzaktan yapabilmesini sağlayan bir yazılım çözümüdür. Teams ile sanal sohbetler yapabilir, çalışanlarınızla, müşterilerinizle, tedarikçilerinizle ve iş ortaklarınızla birlikte çalışabilirsiniz. Microsoft Office uygulamaları Teams içine doğrudan yerleştirildiği için Word, Excel, PowerPoint ve Outlook’ta oluşturduğunuz dosyaları Teams’den çıkmadan kullanabilir ve paylaşabilirsiniz.

Teams herkesin kullanımına açık

Teams, Office 365’te yer alan bir çözüm olduğu için işletmenizde Office 365 lisansı bulunuyorsa Teams çözümü de bulunuyor demektir. Bu durumda buradan oturum açabilirsiniz. Office 365 kullanmayan işletmeler için de Microsoft, içinde bulunduğumuz bu zorlu dönem nedeniyle Teams çözümünü herkesin erişimine sunuyor.  

Teams çözümünü nasıl edinebilirsiniz?

Şu anda Exchange Online veya Office 365 Business gibi Microsoft Teams çözümünü de içeren bir lisansınız yoksa altı aylık ücretsiz Teams denemesi almak için bize info@pargesoft.com e-posta adresinden başvurabilirsiniz. Microsoft İş Ortağı olarak size destek sunmaya hazırız. Bu teklif, özellikle 1000’e kadar kullanıcısı olan şirketler için iyi bir seçenek sunuyor.

Teams çözümünü doğrudan Microsoft’tan edinmek istiyorsanız da aşağıdaki yolları kullanabilirsiniz:

Teams Hakkında En Sık Sorulan Sorular

Birçoğumuzun uzaktan çalışma modeline geçmesiyle birlikte Teams işimizin devamlılığını sağlamak için bize yardımcı olabilir. Aşağıda işletmelerin Teams ile çalışma hakkında en sık sorduğu sorulardan bazılarını ve yanıtları bulabilirsiniz.

Bir kişi iş kimlik bilgileriyle oturum açtığında ne olur?

Kişi, Teams için lisans almışsa, çözümü kullanabilir. Teams lisansı yoksa, Teams’e girebilir ve otomatik olarak Ocak 2021’e kadar geçerli olacak ücretsiz bir Teams lisansı alır. Bu sürüm, 250 katılımcıya kadar görüntülü konferans, 10 bine kadar canlı etkinlik, toplantı kaydetme ve ekran paylaşımı ile birlikte sohbet ve ortak çalışma özelliklerini içeriyor.

Teams’in satın alma opsiyonlu ücretsiz (freemium) sürümü neler içeriyor?

Sınırsız sohbet, yerleşik grup, bire bir sesli veya görüntülü arama, 10 GB ekip dosyası depolama alanı ve kullanıcı başına 2 GB kişisel dosya depolama alanı sunuyor. Ayrıca Word, Excel, PowerPoint ve OneNote dahil olmak üzere web için Office uygulamalarıyla gerçek zamanlı birlikte çalışma sunuyor.  Sınırsız kullanım süresi olan freemium sürümü hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Freemium sürümde bir kullanıcı sınırı var mı?

Hayır, kullanıcı sınırı konusunda bir kısıtlama bulunmuyor.

Freemium sürümünde toplantıları planlayabilir miyim? 

Microsoft, yakın gelecekte kullanıcıların bu sürümde de toplantı planlamasını mümkün kılacak. Şu anda, önceden planlanmamış video toplantıları ve çağrılar yapabilirsiniz.