Microsoft Teknolojileri ile Dijitalleşme Hikayesi

Pargesoft’un 26 Nisan Perşembe günü Wyndham Grand Hotel Levent’te düzenlediği “Microsoft Teknolojileri ile Bir Dijitalleşme Hikayesi” etkinliği, yeni nesil bulut ve iş zekası teknolojilerini geniş bir katılımla değerlendirdi.

Pargesoft ev sahipliğinde düzenlenen Microsoft Teknolojileri ile Bir Dijitalleşme Hikayesi, şirketlerin IT süreçlerini daha verimli ve hatasız biçimde işletmelerini mümkün kılacak dijital dönüşüm çözümlerini iş dünyasıyla paylaştı. Dijital dönüşümün neden gerektiğinin uzmanlarca masaya yatırıldığı toplantıda, Microsoft’un kurumsal dönüşüm çözümleri ile sağlanan avantajlar incelendi.

Pargesoft’un deneyimli bir Microsoft çözüm ortağı olarak geliştirdiği sektörel hizmet ve ürünlerin yanı sıra, Kişisel Verileri Koruma Kanunu/GDPR, E-Dönüşüm gibi kurumların müşteri etkileşimini köklü biçimde değiştiren yasal düzenlemeler de etkinliğin konu başlıkları arasındaydı.

Dijital dönüşüm trendleri incelendi

Microsoft çözümleri ve Pargesoft ürünleriyle büyüme hedeflerine ulaşmanın kısayollarını 100’ü aşkın katılımcıyla paylaşan Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim, bulut, sosyal medya, mobilite, öğrenen makineler, IoT ve büyük veri başta olmak üzere iş dünyasını etkisi altına alan dijital dönüşüm trendlerini anlattı.

Müşterilerin, çalışanların ve ürünlerin dahil olduğu “Dijital Geribildirim Döngüsü”nün haritasını çıkaran Altunterim, Microsoft’un yeni nesil platformu Microsoft Dynamics 365 temelinde yükselen çözümleri paylaştı.
Dynamics 365 ve iş uygulamalarının sürekli olarak geliştiğine dikkat çeken Pargesoft Satış ve Pazarlama Müdürü Aydın Karabacak, gerçekleştirdiği sunumda CRM üzerinde pazarlama, satış, saha servis, proje servis otomasyonu ve sosyal dinleme gibi işlevlerin satış ve satış sonrası hizmetlerde sağladığı süreç verimliliğine değindi.

Microsoft Teknolojileri ile Dijitalleşme

Microsoft Dynamics 365 sektörel çözümleri

Öğle yemeğinin ardından iki paralel oturumla devam eden Microsoft Teknolojileri ile Bir Dijitalleşme Hikayesi’nde A Salonunda Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim Dynamics 365’in İnsan Kaynakları Çözümü “TALENT” ile İK süreçlerinde yaşanan dönüşümü değerlendirdi. Pargesoft Yazılım Geliştirme Yöneticisi Ufuk Aşçı NAV 2018 ile gelen yenilikleri ve NAV çözümünün Türkiye lokalizasyon paketi olarak Pargesoft tarafından geliştirilen, Certified for Microsoft Dynamics (CfMD) sertifikalı PargeCore çözümü hakkında detaylı bilgileri paylaştı.

B Salonundaki paralel oturumda ise Dynamics 365 Çözüm Mimarı Volkan Acar, Dynamics 365’in perakende sektörüne özel “Retail & POS” çözümünü ve Dynamics 365 Finance & Operations ile gelen yenilikleri katılımcılara aktardı.

Microsoft Teknolojileri ile Dijitalleşme Hikayesi