Pargesoft, 31 Ocak günü The Marmara Hotel’de düzenlediği etkinlikte Microsoft Azure’un işletmelere değer katan çözümlerini ve dijital dönüşümde sağladığı avantajları masaya yatırdı.

Microsoft’un veri merkezlerinden oluşan global ağ aracılığıyla uygulama oluşturmak, dağıtmak ve yönetmek için tasarlanan Azure çözümlerini Türkiye’deki işletmelerin beğenisine sunan Pargesoft, 31 Ocak günü düzenlediği özel toplantıda Microsoft’un sunduğu avantajları iş dünyasına anlattı.

BT uzmanlarının ve geliştiricilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, iş dünyasının profesyonelleri bir araya gelerek, Microsoft Azure’un işletmelere hangi noktalarda fayda sağlayacağını ve iş süreçlerine getirdiği avantajları dinleme fırsatı elde etti.

The Marmara Taksim’de gerçekleştirilen etkinlikte, sunumlar iki bölüm halinde katılımcılarla paylaşıldı. “ERP’nizi Azure’a taşıyarak neler kazanabilirsiniz?” sorusuyla başlanan ilk sunumda, Microsoft çözümlerinin maliyet, güvenlik, süreklilik ve performans gibi avantajları ve kullandığın kadar öde gibi özellikleri masaya yatırıldı.

Sunumun ikinci bölümünde, “ERP’nizi bu platforma taşımasanız bile, Azure işletmenize neler katar?” başlığıyla, ilk sunumdaki faydalara ek olarak işletmelere hangi özellikler ile avantaj sağlanabileceği anlatıldı. Yedekleme & Felaket Kurtarma, Veri Sınıflandırma ve Koruma, KVKK (Kişisel Verilerin Korunması), Monitoring, GPU Rendering ve Storsimple Veri Depolama Çözümü gibi faydaların konuşulduğu ikinci sunumun ardından etkinlik, Soru ve Cevap bölümüyle noktalandı.

Sektöründeki 16 yıllık tecrübesiyle Microsoft’un iş çözümlerini işletmelerle buluşturan Pargesoft, organize ettiği sunumlarla iş dünyasının profesyonellerini bir araya topluyor ve şirketlere katma değer sağlayacak hizmet ve çözümleri anlatıyor.