Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen yasal mevzuatlarla uyumluluğu korumak için, Pargesoft’un e-dönüşüm çözüm portföyünde yer alan E-Defter uygulamasının lisans güncellemesini unutmayın.

Pargesoft’un E-Dönüşüm çözüm portföyü içinde yer alan E-Defter uygulamaları, şekil hükümlerinden bağımsız olarak Vergi Usul Kanununa ve/veya Türk Ticaret Kanunu’na göre tutulması zorunlu olan defterlerde yer alması gereken bilgileri elektronik ortamda tutmayı sağlıyor. GİB ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü tarafından ortak olarak yayımlanan 1 sıra No.lu Elektronik Defter Genel Tebliği ve GİB tarafından yayımlanan 421 Sayılı VUK Genel Tebliği ile yasal çerçevesi belirlenen E-Defter çözümleri belirli aralıklarla güncelleniyor.

Pargesoft olarak, yasal mevzuatlarla uyumluluğu koruyabilmek için E-Defter çözümünü her zaman güncel tutuyor ve hizmet sunduğumuz tüm müşterilerimizin bizden temin ettikleri en son sürümü GİB ile paylaşıyoruz. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, E-Defter uygulamalarını güncel tutmak, mükelleflerin görevleri arasında yer alıyor. GİB, E-Defter kullanıcılarının güncelliğini yitirmiş bir çözümle üretilen e-defter kayıtlarını geçersiz sayıyor.

Güncel olmayan bir E-Defter çözümüne sahip olmanız hâlinde, GİB mevzuatına uyumluluğu sağlamak için en kısa zamanda güncelleme yapmanız gerekiyor. Türkiye’de iş yapan her ölçekte şirketin güvenilir E-Dönüşüm çözüm ortağı Pargesoft olarak, E-Defter çözümlerinde her zaman yasal mevzuatlara uyumlu ve güncel sürümü kullanmanızı öneriyoruz. E-Defter uygulamaları hakkında detaylı bilgiyi bu sayfadan alabilir, dilerseniz uzman bir Pargesoft danışmanıyla gerekli güncellemeler için iletişime geçebilirsiniz.