ERP yazılımlarıyla gerçekleştirilen dijital dönüşüm projeler, her ölçekte şirket için kayda değer birer yatırım olmanın yanı sıra, etkileri çok uzun vadeye yayılan çalışmalardır. Kullanılan yüksek teknolojiyi göz önüne aldığımızda, süreçler genelinde bir verimliliğe ilk günden itibaren sahip olmak gayet doğal bir beklenti gibi görünüyor.

Oysa gerçek koşullarda bunu sağlamak mümkün değil.

Gerçek koşullarda, süreçleri hâlen yazılımlar değil, insanlar yönetiyor. Entegrasyonu tamamlanan her ERP sisteminin, her CRM uygulamasının başına bir insan geçiyor ve bilindiği gibi insanlar olarak, değişime gösterdiğimiz üstün dirençle biliniyoruz.

Her kullanıcının ERP sistemlerini yönetmeyi ve bu yazılımlardan verimlilik elde etmeyi öğrenme süreci değişiyor. Ama bu sürecin varlığı istisnasız her şirket için aşılması gereken bir yokuş kadar gerçek. ERP kurulumunu gerçekleştiren çözüm ortağının gerçek uzmanlığı ise kullanıcıların sisteme alışma sürecinde belirginleşiyor. Çünkü sistem gerçekten o şirketin iş yapış biçimleri için ideal çözüm mü, dijital dönüşümden doğru biçimde mi fayda sağlandı yoksa sadece günü kurtarmak için üstünkörü kurulumlar mı yapıldı sorularının yanıtı bu süreçte gün yüzüne çıkıyor.

Bizler, Pargesoft olarak müşterilerimize sadece birer müşteri gözüyle değil, birer iş ortağı olarak bakıyoruz. Her dönüşümün kalıcı ve uzun vadeli etkiye sahip olduğunu biliyoruz. Bu doğrultuda, kavramsal tasarım aşamasından canlıya alma sonrası kullanıcı eğitimlerine kadar geçen süreçte, birlikte çalıştığımız şirketlerin lehine olabilecek tüm adımları atmaktan çekinmiyoruz.

Her biri sadece kurduğu yazılıma değil, iş yaptığı sektörlere de son derece hâkim olan danışmanlık ekibimiz sadece program danışmanı olarak değil, birer iş danışmanı olarak hizmet veriyor. Yapılan projelerde, örneğin bir muhasebe ya da planlama müdürünün olaya farklı bir bakış açısıyla yaklaşabilmesi tüm projeden sağlanacak katma değeri artırabiliyor. Bizim danışmanlarımız da işte bunu gerçekleştiriyor.

Hizmet sunduğumuz firmayla kurduğumuz bu “iş ortaklığının”, müşterilerimize sağladığımız en büyük katma değer olduğuna inanıyoruz. Bu yaklaşım aynı zamanda Pargesoft’un her projesinde ayrı bir başarı öyküsü ortaya çıkarmasının da temelini oluşturuyor.