Pargesoft, üç yılda %35 büyüme göstererek TÜRKONFED ve Londra Borsası iş birliği ile hazırlanan Türkiye’nin Yükselen Liderleri araştırmasında “Türkiye’nin İlham Veren Bilişim Şirketleri” listesinde yer aldı.

Türkiye’nin en büyük KOBİ yapılanmasına sahip sivil toplum kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Londra Borsası iş birliğiyle düzenlenen Türkiye’nin Yükselen Liderleri araştırması, 2013 ve 2016 yılları arasında sürekli büyüme gösteren yerli şirketleri sıraladı.

 

İlham Veren Bilişim Şirketleri

Kamuya açık verilerin esas alındığı araştırmada “Türkiye’nin İlham Veren İlk 100 Şirketi” belirlenirken, ayrıca bilişim şirketleri özelinde “Türkiye’nin İlham Veren Bilişim Şirketleri” de listelendi. Pargesoft, belirlenen üç yıllık aralıkta gösterdiği %35,26 oranında bileşik büyüme sonucunda ilham veren bilişim şirketleri listesinde yerini aldı.

Araştırmanın yazarı Burak Koçer, listede yer alan şirketlerin piyasaya yeni bir yön verme eğilimleri olduğuna dikkat çekerken, “Türkiye’nin Yükselen Liderleri özellikle belirsizlik algısının yüksek olduğu dönemlerde, yeni atılımlarla ekonomiye canlılık kazandırıyorlar. Üstelik katkıları sadece kendi başarılarıyla da sınırlı değil. Birkaç adım ötesinde oldukları KOBİ’ler için de yol gösterici birer rol modeli teşkil ediyorlar,” açıklamasını yaptı.