Klinger Group bünyesinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin mühendislik ve kompansatör alanında lider şirketi Politeknik Metal Körük ve Intermetalflex, iş süreçlerini Pargesoft danışmanlığında Microsoft Dynamics NAV 2017’ye taşıyarak verimlilik elde etti.

Türkiye’nin mühendislik ve kompansatör alanında 1976 yılından bu yana lideri olan Politeknik Metal Körük ve Alman-Türk ortaklığında 2003 yılında kurulan Intermetalflex A.Ş. 2016 yılından bu yana dünya devi Klinger Group bünyesinde faaliyet gösteriyor. Politeknik, standart kompansatörlerinin yanı sıra ihtiyaca yönelik özel boyutlarda üretim yapabilmesiyle rekabette öne çıkıyor. Tamamını kendi fabrikalarında yetkin kadrosuyla tasarlayıp, imal ettiği kompansatörlerle üretim süreçlerini uçtan uca üstlenen şirket, iş süreçlerini iyileştirmek ve verimliliği artırmak için Microsoft Dynamics NAV 2017 kullanmaya karar verdi.

Pargesoft danışmanlığında gerçekleştirilen uçtan uca implementasyon sonrasında muhasebe, finans ve stok kontrol süreçleri Navision platformu üzerinde kontrol edilebilir hale geldi. Süreçlerin tek ekran ve merkezi bir sistem üzerinden yönetilmesi, her iki şirket için de verimlilik ve kullanım kolaylığı sağladı.

Proje kapsamında yarıca Pargesoft’un Microsoft Dynamics NAV ERP çözümü üzerinde geliştirip, Türkiye’nin sektörel ihtiyaçlarına uyarladığı Bordro modülü devreye alındı. Pargesoft ERP çözüm ailesinin bir parçası olan Bordro ile her bir çalışanın işe girişinden işten çıkışına kadar devam eden tüm süreç tek platform üzerinden yürüyor. Bu süreçlerde puantaj aktarımı, çalışan kartlarının açılması, çalışan kartlarında kişisel bilgilerden iş yeri bilgilerine kadar bütün bilgileri saklı tutuluyor. İstenirse eski iş yeri bilgileri de saklanabiliyor. Puantaj yaparken bütün günlük çalışmalar, fazla mesailer, ek gelirler, kesintiler, özel sigortalar, kullanıcıya tek bir ekran üzerinden sunuluyor. Benzer şekilde, devlet tarafından sıklıkla güncellenen ve takip gerektiren teşvikleri de Bordro çözümü üzerinden takip edilebiliyor.

Politeknik ve Intermetalflex e-Dönüşüm için de Pargesoft’un güçlü portföyünü tercih etti: Pargesoft E-Fatura, E-İhracat ve E-Defter çözümleriyle birlikte mevzuata uygun, güvenilir ve yüksek performanslı bir E-Dönüşüm seti her iki şirket bünyesinde kurulmuş oldu.