Türkiye’nin öncü medikal cihazlar ve proje planlama, satış, kurulum ve teknik servis hizmetleri sağlayıcısı Promedis Group, Pargesoft danışmanlığında gerçekleştirdiği Microsoft Dynamics NAV 2018 geçişiyle kurumsal süreçlerinde verimlilik ve uçtan uca etkin kontrol sağlamayı hedefliyor.

Dünyada lider medikal cihaz üreticilerin Türkiye’deki güvenilir temsilcisi olan Promedis; ithalat, depo ve antrepo süreçlerinin daha verimli yönetimine ihtiyaç duyuyordu. Bütçe yönetiminin daha granüllü bir yapıda ele alınabilmesi, finans muhasebe yönetiminin iyileştirilmesi, nakit akışının kontrolü ve satış operasyonlarında ortak raporlamaların yapılması da Promedis’in beklentileri arasındaydı.

İthalatta uçtan uca verimlilik

Pargesoft’un Microsoft Dynamics NAV 2018‘i temel alarak, Promedis’in süreçlerine göre yaptığı özelleştirmeler sonucunda pek çok süreçte verimlilik sağlanması planlanıyor. NAV 2018 geçişi sonrasında Promedis; cihaz ithalatı, cihaz ve cihaz parçalarının satışı, montaj tipi üretim ile her bir parçayı esnek şekilde birleştirebilir ve parçalayabilir hale gelecek. Satış, satış yönetimi, fiyat yönetimi ve bütçe yönetimi gibi temel finans süreçlerinin ürün, ürün grubu ve satış temsilcisi bazında takibini mümkün kılan merkezi sistem üzerinden standart finans muhasebe ödeme yönetimi ve yaşlandırma raporları da alınabiliyor. Proje kapsamında Promedis’in e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv geçişi de gerçekleştiriliyor.

Pargesoft’un sektörel çözümleriyle ithalat, antrepo ve serbest bölge satışlarının otomasyon destekli olarak yönetilmesi sağlıyor. Promedis projeyle birlikte seri numarası üzerinden garanti takibi yapabilir hale gelecek. Ayrıca montaj ve demontaj süreçleri de merkezi sistem üzerinde işleyecek.

Power BI ile raporlarda standardizasyon

Microsoft’un yenilikçi iş zekası çözümü Power BI sayesinde, Promedis Group dahilindeki şirketler arası satış operasyonlarında tüm raporlar ortak standartlar çerçevesinde, görselleştirilmiş ve kullanıcı dostu bir arayüz üzerinden temin edilebiliyor. Giderlerin boyutlara göre ayrıştırılması ve boyutlara göre analiz ile raporlama da Promedis’in projeyle birlikte elde edecceği faydalar arasında yer alıyor.