Promedis’te Microsoft Dynamics NAV 2018 ve Bulut-İK ile Verimlilik

Promedis Group’ta Dynamics NAV 2018 Azure projesi kapsamında Pargesoft danışmanlığında gerçekleştirilen uçtan uca NAV 2018 implementasyonu ile kurumsal süreçlerde uçtan uca kontrol ve verimlilik sağlandı.

Sağlık sektörüne yeni bir bakış açısı kazandırmak üzere kurulan Promedis Group, 30 yıla yakın süredir Türk sağlık sektöründe önemli bir yere sahip olan Pi Medikal’in deneyim ve tecrübelerini yenilikçi teknoloji ve yaklaşımlarla birleştiriyor. Dünyada lider medikal cihaz üreticilerin Türkiye’deki güvenilir temsilcisi olan Promedis’te ithalat, depo ve antrepo süreçlerinin daha verimli yönetimine ihtiyaç duyuldu. Promedis’in beklentileri arasında ayrıca bütçe yönetiminin daha etkili bir yapıda ele alınabilmesi, finans ve muhasebe yönetiminin iyileştirilmesi de yer alıyordu. Bunlarla birlikte nakit akışının kontrolü ve satış operasyonlarında ortak raporlamaların yapılmasına da ihtiyaç vardı. Tüm bu süreçlerini Microsoft Dynamics NAV 2018 ile iyileştirmek isteyen Promedis, bu proje için Pargesoft uzmanlığını tercih etti.

Promedis Group’ta Pargesoft danışmanlığında uygulanan Dynamics NAV 2018 Azure projesi kapsamında, uçtan uca NAV 2018 implementasyonu gerçekleştirildi. Bu kapsamda Pargesoft’un Bulut-İK modülleri, Bordro modülü ve e-İrsaliye modülü ile  e-Defter, e-Fatura ve e-Arşiv çözümleri de Promedis’in kullanımına sunuldu. Böylece tüm finans, satış, satın alma, ürün yönetimi, montaj, bordro ve insan kaynakları süreçleri Microsoft Dynamics NAV platformunda ve Bulut-İK çözümleriyle kontrol edilir hale getirildi.

Uçtan Uca Verimlilik

Pargesoft’un Microsoft Dynamics NAV 2018 ile Promedis’in süreçlerine göre yaptığı özelleştirmeler sonucunda pek çok süreçte verimlilik sağlandı. NAV 2018 geçişi sonrasında Promedis; satış, satış yönetimi, fiyat yönetimi ve bütçe yönetimi gibi temel finans süreçlerinin ürün, ürün grubu ve satış temsilcisi bazında takibini yapabiliyor. Bunu mümkün kılan merkezi sistem üzerinden standart finans yönetimi ve raporlama da yapabiliyor.