Dünyanın en büyük geri dönüşüm ve atık yönetimi servis şirketlerinden biri olan Remondis, Türkiye’deki organizasyonunda ERP süreçlerini, Pargesoft’un danışmanlığında Microsoft Dynamics 365 for Finance&Operations çözümüyle ve Microsoft Azure bulut platformu üzerinde yürütecek.

Remondis 3 kıtada 30 milyon insan ve binlerce şirkete atık yönetimi, atıksu yönetimi, geri dönüşüm, yerel yönetimler için atıksu tesisleri, geri dönüşüm tesisleri için proje yönetimi hizmetleri sunuyor. Türkiye’de büyüyen operasyonları sonucunda artan ve değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere ERP dönüşümünü hedefliyor. Remondis; ERP süreçlerini en yeni çözüm ve teknolojilerle yönetmek istedi. Bu doğrultuda Microsoft Azure bulut platformu üzerinden esnek lisanslama modeliyle sunulan Microsoft Dynamics 365 for Finance & Operations çözümünü seçti. Bu dönüşüm yolculuğunda daha önce birlikte başarılı projeler gerçekleştirdiği Pargesoft’un uzmanlık ve deneyimine güvenen Remondis, Dynamics 365 ERP projesine başladı. Projede kurulum ve canlıya geçiş Pargesoft tarafından gerçekleştirilecek.

Remondis’te ERP dönüşümü Pargesoft danışmanlığında Microsoft Dynamics 365 for Finance&Operations çözümüyle gerçekleşecek

Projede Remondis’in ERP süreçlerinin temelini oluşturan satış, pazarlama, finans ve muhasebe yönetimi, stok ve tedarik zinciri yönetimi süreçlerinin Microsoft Dynamics 365 for Finance&Operations ile yürütülmesi sağlanacak. Çözümü çoğunlukla mevcut standartlar ve işlevlerle kullanmayı tercih eden Remondis, kendi süreçlerine özel bazı ihtiyaçları ve yerel mevzuatlara uyumu için Pargesoft’un yazılım geliştirme uzmanlığından yararlanıyor. Proje kapsamında ihtiyaçlara uygun geliştirmeleri yapacak olan Pargesoft, yerel mevzuatlar konusundaki bilgi birikimiyle de Remondis’in uçtan uca tüm ERP süreçlerinin hem yerel hem uluslararası standartlara uyumlu olarak yönetilebilmesini sağlayacak.

Remondis, Türkiye’de Pargesoft danışmanlığında gerçekleştireceği projeyle Microsoft Dynamics 365 for Finance&Operations çözümüne geçerek kurumsal büyümeyle artan ihtiyaçlarını karşılayacak, ERP süreçlerini Microsoft Azure’a taşıyarak bulut teknolojilerinin sağladığı avantajlardan yararlanacak. Kaynaklarını etkin, verimli ve basit bir şekilde yöneterek hizmet sektöründeki rekabette avantaj yakalayacak.

Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations hakkında:

Finans yönetimi ve operasyonları birleştirerek çalışanlara hızlı ve bilgiye dayalı karar alma imkanı sunar. Başarısı kanıtlanmış Microsoft Dynamics AX ve AXAPTA’yı her açıdan bir adım öteye taşır. Dynamics 365 for Finance and Operations, kurumların değişen pazar taleplerine hızla uyum sağlamasına ve kurumsal büyüme elde etmesine yardımcı olur.

Microsoft Azure hakkında:

Azure platformu kullanıcılara, geliştirdikleri uygulamalar için %99.9 çalışma garantisi verir. Yapılandırılmamış veriler için yüksek düzeyde ölçeklenebilir nesne depolama imkanı sunar. Dünya çapında en çok veri merkezi bölgesine sahip olan, rakipsiz tutarlı hibrit bulut özellikleri ve geniş kapsamlı yapay zeka hizmetleri sunar. AB ve ABD standartlarında gizlilik ve güvenlik garantisine sahiptir. Azure kullanıcıları, verileri bulutta ve şirket içinde sorunsuzca dağıtarak analiz edebilir. Kaynaklardan verimli ve hızlı bir şekilde faydalanabilir.