Pargesoft danışmanlığı ve tecrübesiyle iş süreçlerinde dijital dönüşüm gerçekleştiren Silkar Madencilik A.Ş., 10 yılı aşan birlikteliği Microsoft Teknoloji Zirvesi 2018 etkinliğinde değerlendirdi.

Otomotiv ve doğal taş başta olmak üzere pek çok sektörde faaliyetlerini sürdüren Silkar Holding A.Ş., dijital dönüşüm, siber güvenlik, yapay zeka, blockchain ve sanal gerçeklik gibi konuların masaya yatırıldığı Microsoft Teknoloji Zirvesi 2018’de yer aldı.

Pargesoft’un çözüm ortaklığıyla Microsoft Dynamics 365 ERP, CRM ve Power BI entegrasyonlarını gerçekleştiren şirket, iş süreçlerine Pargesoft’un danışmanlığıyla değer katıyor. Silkar Madencilik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Akbulak, Pargesoft müşteri deneyimini şöyle anlatıyor: “Pargesoft ile yollarımız 2007 yılında kesişti. O dönem ERP çözümü arıyorduk ve Microsoft Navision, bir hayli etkilendiğimiz bir seçenekti. Pargesoft ile Navision hakkında bilgi almak için görüştük ve hemen ardından ERP entegrasyonuyla beraber omuz omuza çalışmaya başladık. Bugüne baktığımızda 10 yılı aşan ve son derece başarıyla devam eden bir birliktelik görüyoruz. Pargesoft’un konuya hakimiyeti ve müşteriyi odakta tutan yaklaşımından dolayı son derece memnun olduğumuz bir çalışma süreci yaşadık ve yaşamaya da devam ediyoruz.”

Silkar Madencilik A.Ş. Genel Müdürü Murat Türkoğlu, şirketin Pargesoft’u tercih ederken belirlediği kriteri şöyle açıklıyor: “Elimizin altında bugünün ve yarının teknolojisinin olmasını ve bu teknolojinin uçtan uca entegre olmasını istedik. Hem rekabetçi olmak için hem de ihtiyaçlardan dolayı Pargesoft ile ERP sistemleriyle başladığımız sürecin devamında, CRM entegrasyonunu da gerçekleştirdik. Bir süre sonra ERP sistemini değiştirdik ve ikinci bir ERP sistemine geçtik. Ayrıca Power BI, yani iş zekası sistemlerini kullandık. Hem Microsoft çözümlerini seçmekten hem de bu çözümleri Pargesoft’un deneyimi ve becerisiyle iş süreçlerimize dahil etmekten dolayı son derece memnunuz.”

Dijital dönüşüm sürecinin yorucu olduğunu fakat bir noktadan sonra sağladığı faydaları gördüğünüzde, yaşanan zorluklara değdiğini dile getiriyor Silkar Madencilik A.Ş. Mali İşler Müdürü Emre Dolapçı ve şöyle devam ediyor: “Pargesoft ile gayet verimli ve etkileşimli bir 10 yıl geçirdik. Bu süreç, ERP’nin kullanımı özelinde bize çok şey kattı. Öncesinde daha çok diğer paket programları kullanmamızdan dolayı ERP anlamında bu denli işin içerisinde değildik. Pargesoft’un bu anlamda bize kattığı etki son derece olumlu oldu. Süreçlerimize daha detaylı ne şekilde bakabileceğimizi görmüş olduk.”