Dynamics 365 Project Operations üstün proje deneyimleri, projelerin daha hızlı teslim edilmesi, maksimum seviyeye yükseltilen kârlılık sayesinde hizmet başarısına ulaşmanızı sağlıyor.

Günümüzde projeye dayalı hizmet sunan işletmeler yeni sözleşmeler kazanmanın, proje teslim süresini hızlandırmanın ve kâr marjlarını artırmanın önemli zorluklar olarak belirdiği oldukça rekabetçi bir pazarda faaliyet gösteriyor. Bu organizasyonların içindeki ekipler satış, proje yönetimi, iş birliği ve finans için birbiriyle bağlantılı olmayan sistemler kullanırken bu son derece rekabetçi ortamda başarının yolu, ekiplerin uygulanabilir verilerin etrafında bir araya gelmesinden geçiyor.

Microsoft tarafından kısa bir süre önce tanıtılan yeni Microsoft Dynamics 365 Project Operations uygulaması, potansiyelleri kazanca dönüştürmek için ihtiyaç duyulan görünürlüğü, iş birliğini ve iç görüyü sağlamak amacıyla operasyonel iş akışlarını birleştiriyor.

Dynamics 365 Project Operations daha fazla fırsat kazanmak, teslim süresini hızlandırmak, çalışanları güçlendirmek ve kârlılığı en üst düzeye çıkarmak için ilk tekliften proje muhasebesine kadar ekiplerinizi tek bir uygulamada bağlıyor. Bu uygulama, mevcut Dynamics 365 Project Service Automation, web için Microsoft Project ve Dynamics 365 Finance içindeki proje yönetimi hesabı yeteneklerini sorunsuz şekilde entegre edilmiş bir teklifte bir araya getiriyor.

Hizmet ekonomisinde olağanüstü büyümeye bağlı olarak, bu ürünleri bir araya getirmek Microsoft vizyonunun kilit noktasını oluşturuyor. Dynamics 365 Project Operations, müşteri odaklı çalışmalarını yürütmek için birleştirilmiş bir çözüm arayan kullanıcılara ihtiyaç duydukları inovasyonu sunuyor.

 

Dynamics 365 Project Operations ile projelerinizin başarısını artırın

Dynamics 365 Project Operations tekliften proje muhasebesine kadar operasyonlarınızı yürütmek için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi tek bir uygulamada sunuyor. Bu sayede;

  • Liderler, daha iyi ve hızlı iş kararları için tüm ekipler arasındaki görünürlüğü, verileri ve prosesleri, bununla birlikte AI yeteneklerini artırmak için iş iç görüleri kazanıyor.
  • Sales, hızlı, doğru fiyat teklifleri, esnek fiyatlandırma ve tahminden uygulamaya kadar kesintisiz geçişlerle daha fazla fırsat kazanma ve satış döngüsünü hızlandırma olanağı sağlıyor. Kapsamlı müşteri ilişkileri yönetimi için: Dynamics 365 Sales.
  • Kaynak kullanımının kurulması, kaynak kullanımını optimize etmek için doğru becerilere sahip doğru kişileri doğru projelerle bir araya getirerek kaliteyi iyileştiriyor ve en iyi performansa sahip çalışanların kalmasına yardımcı oluyor.
  • Proje yöneticileri tanıdıkları, kullanımı kolay Microsoft Projects kabiliyetlerinden faydalanan en gelişmiş teknolojiye sahip dahili proje yönetimi ile projeleri daha hızlı teslim edebiliyor.
  • Microsoft Teams entegrasyonuyla ekip üyeleri verimliliği, iş birliğini ve görünürlüğü, aynı zamanda teslim süresini ve tüm harcamaları iyileştirebiliyor.
  • Finance, zaman ve gider takibi yönetimi, proje maliyeti, bütçeleme, faturalandırma, gelirlerin tanınması, uyumluluk bununla birlikte brüt kâr marjı ve proje karlılığı gibi iş sağlığına yönelik önemli ölçümlerde görünürlüğü artırarak proje muhasebesini kolaylaştırıyor. Kapsamlı finans yönetimi için: Dynamics 365 Finance.

Bu yeni uygulama, Microsoft’un hizmet temelli işletmelere ve ekiplere yönelik tüm fonksiyonel desteklerdeki derin uzmanlığına ve mevcut uygulamalarına dayanıyor. Microsoft Power Platform tarafından desteklenen Project Operations, müşterilerin hizmet odaklı işlerini sıfırdan dönüştürmesi için işletmedeki herkese analiz etme, harekete geçme ve otomatikleştirme imkânı veren benzersiz bir yetenek seti sunuyor.

Tek başına da güçlü olan bu çözüm aynı zamanda satış, finans, pazarlama, insan kaynakları, müşteri hizmetleri ve daha fazlasını içeren Dynamics 365 ek yetenekleri ile ihtiyaç duyan müşteriler tarafından genişletilebiliyor.

İhtiyacınız farklı bir Dynamics 365 uygulamasının ek bir fonksiyonuna sahip olmak veya bu fonksiyonu Microsoft Power Apps ile oluşturulan özel bir uygulamaya eklemek olabilir; ortak bir temeli, bulut tarafından sunulan çözümün güvenliğini, gizliliğini ve uyumluluğunu paylaştıkları için her şey birlikte ve beklediğiniz şekilde çalışıyor.

 

Proje başarısını birlikte daha iyi bir hale getirin

Microsoft, yalın bir iş yönetimi vizyonuna sahip: İşletmelerin ihtiyaç duydukları sonuçları almasını ve ekiplerin istedikleri şekilde çalışmalarını sağlamak. Dynamics 365 Project Operations ile artık uçtan uca iş akışlarına ve gelir tanımayla derinlemesine proje muhasebesine ihtiyaç duyan müşteriler için proje yönetimi yetenekleri doğrudan iş akışına dahil ediliyor. Proje planlarını bir iş uygulaması bağlamında doğru bir şekilde oluşturmayı, istihdamın zamanında yapılmasını ve projede finansla ilgili konuların hassas takibini sağlıyor.

İşletmeniz hangi ölçekte ve endüstride olursa olsun, Microsoft bu yeni uygulama ile çalışma şeklinin geleceğine ve modern iş yönetimine hazır olmak isteyen organizasyonlara yenilikçi, akıllı ve esnek bulut çözümleri sunuyor. Dynamics 365 Project Operations, işletmelerin gerekliliklerine en uygun yöntemleri ve araçları seçerek, en karmaşık projeleri bile daha kolay bir şekilde yönetebilmesini sağlıyor.

 

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2020/02/20/introducing-microsoft-dynamics-365-project-operations/