Azure Sanal Makineler

İş yükünüze uygun sanal makineyi seçin ve maliyetleri düşürün
İş ve görev açısından kritik iş yüklerinizi Azure altyapısına geçirin ve operasyonel verimliliği artırın. SQL Server, SAP, Oracle® yazılımını ve yüksek performanslı bilgi işlem uygulamalarını Azure Sanal Makinelerinde çalıştırın. Sevdiğiniz Linux dağıtımını veya Windows Server’ı seçin.

416’ya kadar vCPU ve 12 TB’a kadar bellek içeren sanal makineler dağıtın. Sanal makine başına 3,7 milyona kadar yerel depolama IOPS performansı elde edin. 30 Gbps’e varan Ethernet ve bulutun ilk dağıtımında 200 Gbps InfiniBand avantajlarından yararlanın. Gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayan temel işlemcileri (AMD, Ampere (ARM tabanlı) veya Intel) seçin.

Azure Sanal Makineler

Sanal makine ölçek kümeleriyle ölçeklenebilir uygulamalar oluşturun

Sanal Makine Ölçek Kümeleri ile dinamik olarak ölçeklenebilir uygulamalar geliştirin. Maliyetleri iyileştirirken, altyapınızın boyutunu talebe göre ayarlayın. Yönetimi kolaylaştırın ve iş açısından kritik uygulamalarınızın dayanıklılığını uygun ölçekte artırın.

Azure Sanal Makineler

Altyapınızı iyileştirin ve tasarruf edin

Azure Ayrılmış Sanal Makine Örnekleri aracılığıyla dönemlik fiyatlandırmadan yararlanarak maliyetlerinizi kullandıkça öde fiyatlarına göre yüzde 72’ye kadar azaltın. Azure Hibrit Avantajı ile Azure üzerinde Windows Server VM’lerini çalıştırmak için şirket içi lisanslarınızı yeniden kullanın ve %80’e varan tasarruf için ayrılmış örneklerle birleştirin.

Kesintiye uğrayan iş yüklerini kullandıkça öde fiyatlarına kıyasla büyük indirimlerle çalıştırmak için Azure VM’lerinde ve ölçek kümelerinde spot fiyatlandırmanın avantajından yararlanın. Azure Maliyet Yönetimi ile bulut harcamalarınızı iyileştirin. Azure’a geçerek Windows Server 2012 ve 2012 R2’ye yönelik genişletilmiş güvenlik güncelleştirmelerini üç yıl daha ücretsiz olarak almaya devam edin.

Azure İşlem’deki yenilikleri deneyin

Ölçeklenebilir uygulamalar oluşturmak için Sanal Makine Ölçek Kümelerini kullanın. Azure spot sanal makineler ve ayrılmış örnekler ile bulut harcamalarınızı azaltın. Azure Ayrılmış Konak ile özel bulutunuzu oluşturun. İş açısından kritik uygulamaları Azure’da çalıştırarak dayanıklılığı artırın.

VM ortamlarınızı yönetin, izleyin ve yedekleyin

Azure Blueprints ile uyumluluk sağlayın ve işletme genelinde uygulamalarınızı üretime daha hızlı dağıtın. Azure Danışmanı ile tüm VM’leriniz için yüksek kullanılabilirlik, güvenlik, performans ve maliyet konusunda öneriler alın. Azure Backup ile verilerinizi fidye yazılımlarına karşı koruyun. Azure İzleyici ile sorunları proaktif olarak tanımlayın ve akıllı içgörüler elde edin. Talep üzerine kapasite rezervasyonları ile bilgi işlem kapasitesini sanal makine dağıtımlarından önce ayırın.

Azure Sanal Makineler