Bordrolama ve Dış Kaynak Yönetimi

Pargesoft’un Bordrolama ve Dış Kaynak Yönetimi, kontrat yönetimi, faturalama ve finans muhasebe altyapısını aynı entegre platformda yöneten uygulamaları; Türkiye’de bir ilki temsil ederken, küresel ölçekte de bir referans çalışma niteliği taşıyor.

Uzmanlık gerektiren fakat tam zamanlı istihdam gerektirmeyen işleri dış kaynakla karşılama eğilimi her geçen gün artıyor. Dış kaynak sağlayıcıları bu ihtiyacı karşılıyor.

Bu hizmetler iki şekilde sağlanıyor. İlk olarak, operasyonel bir sürecin dış kaynakla çözülmesi için bu hizmeti sağlayan bir şirketten uzman tedariki sağlanıyor. İkinci yöntem ise, bir kişinin bordrosunun dış kaynak sağlayıcı firma üzerinde olması ve o personelin tüm maliyetleriyle birlikte personel ihtiyacı bulunan firmaya tam zamanlı bir istihdam olarak kiralanması şeklinde gerçekleşiyor.

Pargesoft'un Bordrolama ve Dış Kaynak Yönetimi
Bordrolama ve Dış Kaynak Yönetimi Yazılımı

Kişisel bakım ve kozmetik şirketi Farmasi’de kapsamlı ve özel insan kaynakları ihtiyaçları, Pargesoft tarafından geliştirilen Bordro ve Bulut-İK çözümleriyle verimli bir şekilde karşılanıyor.

detaylar için

Bordro Süreçleri

Bordro süreçlerinin de dış kaynak sağlayıcılara devredilmesiyle sunulan teknik bordrolama hizmeti, SGK ve banka gibi üçüncü parti taraflara veri aktarımlarının yönetimini gerektiriyor. İş süreçleri dış kaynak sağlayıcıları (BPO – Business Process Outsourcing) için teknik bordrolama sürecini Pargesoft’un geliştirdiği Bordrolama ve Dış Kaynak Yönetimi çözümüyle kolayca yönetiyor. Üstelik bordronun yanı sıra kontrat ve faturalama çevrimini de entegre olarak uçtan uca ve tek tuşla yönetebiliyor.

Marketlerdeki ürün tanıtım ekipleri gibi geçici süreli (temp) personel istihdamı ve bu hizmetin faturalandırılması, aynı çözüm üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Burada kontrat yönetimi, kontrata ilişkin çalışma ve zaman çizelgelerinin kayıt altına alınması, müşteriye gerekli raporların verilmesi ve hizmetin faturalanması süreçleri Pargesoft çözümüyle etkin biçimde takip ediliyor.

Tam zamanlı istihdam durumunda, kişinin bordrosu dış kaynak sağlayıcıda bulunuyor. Ancak operasyon ya da taktik hizmeti nihai müşteride gerçekleşiyor. Bu tür dış kaynak hizmetlerde de esnek kontrat tiplerinde (maliyet+kâr ya da maliyet x kâr marjı gibi) verilen hizmetin kontrat, bordrolama ve faturalama takibi Pargesoft Dış Kaynak Yönetimi çözümüyle gerçekleştiriliyor.

Bordrolama ve Dış Kaynak Yönetimi