“Değişik alanlarda önceden plan ve programa alınmış, maliyeti hesaplanmış, kurum ve kuruluşların yönetim organları tarafından onaylanmış,kısa ve uzun vadeye bağlanarak özel kurum veya devlet adına gerçekleştirilmesi kabul edilmiş bilimsel çalışma tasarısı” şeklinde tanımlamış proje kavramını TDK…

Günlük hayatta baktığımızda proje çok daha kapsamlı ve geniş bir tanımla karşımıza çıkıyor. Yaşadığımız ilişki, sürdürmekte olduğumuz yaşam, çalışma hayatımızın kendisi, şirketimizin bütün süreçleri hatta ebeveynlik bile bir projedir aslına bakarsanız.

Çocuklarınız belki de bu yaşamdaki en büyük projeniz. Ve geleceğiniz bu projeye ayırdığınız, kaynak, zaman, para, gösterdiğiniz ilgi, gelişimini takip etmek, hastalıklarda tam zamanında müdahale, olacakları önceden öngörüp onun yaşamında alacağı kararlarda destek olup süreçlerini yönetmede yardımcı olmak gibi birçok proje adımını uygulamaktayız zaten.

İşin sözlük tanımlarının dışına çıktığımızda, bizim için değerli olan her eylemi ve oluşu kendi seyri içinde büyütmek ve yönetmek çabasıdır proje yönetimi. İşimiz, müşterimiz, tamamlamak zorunda olduğunuz bir web sitesi, su arıtma tesisi, enerji santrali, inşaat, yazılım gibi birçok şey projenin içinde yer almaktadır.

Projenin adımlarında, başlangıçtan ziyade, planlama, maliyetlendirme, zaman yönetimi, bütçe yönetimi, risk yönetimi, kontrol ve yeniden yapılanma süreçleri büyük önem arz ediyor. Projeleri çocuklarımız gibi yönetmeye kalktığımızda bütün bu süreçlerde karmaşıklıklar yaşayıp her adımda mutlak sorunlar ile karşılaşmaya devam ederiz. Nihayetinde, projelerde canlı bir sistemin içinde doğup büyüyen çocuklar gibidir. Ona gerekli ilgiyi gösterdiğinizde her zaman mutlu bir bağ kurmuş olacaksınız müşterileriniz ile çalışanlarınız ile ve daha önemlisi işiniz ile…

Bir projeyi aşk ile yürütmenin yolu onun bütün süreçlerini görmekten geçer. Hangi adımdasınız, o anın maliyeti nedir, bir sonraki adımda yapılacaklar nelerdir, bir önceki adım tamamlandı mı yoksa atadığınız görevler takıldı mı? Bütün resmi gördüğünüzde müdahale edeceğiniz noktalardaki kırmızı noktaları yeşile çevirebiliyor musunuz? Tüm bu kafa karıştırıcı yapıyı bir ERP yazılımı üzerinde kurgulayıp onu yönetmenin ne kadar kolay ve kazançlı olduğunu deneyimlemek ister misiniz?

Proje yönetimi konusunda uzmanlaşan kadrosu ile Pargesoft, Microsoft Dynamics NAV üzerinde geliştirdiği proje yönetim yazılımı ile bugün GFK, Tepe Güvenlik, G4S, Filotürk, FleetCorp ve MCT firmalarında etkili sonuçlar elde etmiştir. Siz de bu deneyimden yararlanmak isterseniz, bize 02165756070 numaralı telefondan ya da info@pargesoft.com adresine mail göndererek ulaşabilirsiniz.