Sektörde 38 yıllık deneyimi ve yıllık 45 bin ton CNC cam işleme kapasitesiyle Türk sanayi devi Çağdaş Cam A.Ş. Microsoft Dynamics NAV implementasyonunu Pargesoft danışmanlığında tamamladı.

Dünya devi markaların ve nitelikli mimari projelerin endüstriyel ve mimari cam çözüm ortağı olarak faaliyet gösteren Çağdaş Cam A.Ş. güvenlik cam, reflekte cam, ısıcam, ayna, lameks ve cam tuğlalar gibi zengin bir ürün portföyüyle hizmet veriyor. Kurum içi süreçlerinde verimlilik artışı sağlamak isteyen Çağdaş Cam, kurumsal kaynak planlama altyapısı için yaptığı araştırmalar neticesinde Microsoft Dynamics NAV çözüm ailesini kullanmaya karar verdi. Şirket, NAV 2017 implementasyonu için sektörel tecrübesi ve Microsoft ERP portföyündeki uzmanlığı nedeniyle çözüm ortağı olarak Pargesoft’u tercih etti.

Proje kapsamında Microsoft Dynamics NAV 2017, Çağdaş Cam’ın uçtan uca tüm süreçlerine uygulandı. Böylelikle üretim, muhasebe, finans ve stok kontrol süreçleri aynı merkezi platform üzerinden kontrol edilebilir hale getirildi ve verimlilik sağlandı.

Pargesoft ayrıca NAV altyapısıyla geliştirdiği Bordro modülünü devreye aldı. Pargesoft ERP çözüm ailesinin bir parçası olan Bordro ile her bir çalışanın işe girişinden işten çıkışına kadar devam eden tüm süreç tek platform üzerinden yürüyor. Bu süreçlerde puantaj aktarımı, çalışan kartlarının açılması, çalışan kartlarında kişisel bilgilerden iş yeri bilgilerine kadar bütün bilgileri saklı tutuluyor. İstenirse eski iş yeri bilgileri de saklanabiliyor. Puantaj yaparken bütün günlük çalışmalar, fazla mesailer, ek gelirler, kesintiler, özel sigortalar, kullanıcıya tek bir ekran üzerinden sunuluyor. Benzer şekilde, devlet tarafından sıklıkla güncellenen ve takip gerektiren teşvikleri de Bordro çözümü üzerinden takip edilebiliyor.

Pargesoft’un E-Dönüşüm portföyü kapsamındaki E-Fatura ve E-Defter çözümleri proje kapsamında Çağdaş Cam’ın kullanımına sunuldu. Çağdaş Cam, PowerBI iş zekası ve raporlama çözümü sayesinde anlık veriye çok daha hızlı ve anlaşılır raporlarla erişebilir hale geldi. Böylelikle yönetim kademesinde daha etkin ve gerçek veriye dayalı kararlar alınabiliyor.