Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim, Microsoft Dynamics 365 for Talent çözümüyle insan kaynakları yönetiminde elde edilen faydaları anlattı.

Şirketlerin yaşadığı dijital dönüşüm süreci, her departmanın ihtiyaç duyduğu ve kullanması gereken iş uygulamalarını da değiştiriyor. Örneğin İK departmanlarının geleneksel işe alım yöntemlerinin yanı sıra, artık LinkedIn gibi profesyonellere yönelik sosyal ağları da aday arama sürecine dahil etmeleri gerekiyor. İş dünyası dijitale taşınırken, en uygun adayı bulan, diğerlerinden daha hızlı işe alan ve mevcut ekibinin potansiyelini en iyi şekilde değerlendiren şirketler ayakta kalıyor.

Pargesoft, şirketlerin sahip oldukları insan sermayesini daha etkin yönetebilmelerini sağlayan insan kaynakları yönetimi yazılımı Microsoft Dynamics 365 for Talent’ı sektörel uzmanlığıyla birleştirerek sunuyor. Microsoft Dynamics 365 kurumsal çözümler ürün ailesi içinde yer alan Microsoft Dynamics 365 for Talent bulut üzerinden SaaS olarak sunuluyor.

Microsoft Dynamics 365 for Talent

Öncelikli olarak şirketlerin İK departmanlarındaki kullanıcılar için geliştirilmiş bir uygulama olsa da; insan kaynakları yönetimi kapsamında firmaların organizasyonlarında işe almayı planladıkları adayları da sürece dahil ettikleri, bir yandan da çalışanların ve yöneticilerin İK’ya ilişkin tüm süreçleri kendi kendilerine yönetebildikleri bir platform sağlıyor.

Microsoft’un çözümü, işe alımdan emekliliğe kadar (hire-to-retire) İK’ya ilişkin ihtiyaç duyulacak tüm işlevleri Dynamics 365 for Talent ile sunuyor. İşe alım ile başlayıp, yeni personelin oryantasyon süreciyle devam eden onboarding aşamalarının ardından, yetenek gelişimi, performans gelişimi, performans değerlendirme, kariyer yönetimi ve eğitim yönetimi gibi fonksiyonların tümü tek uygulama üzerinden kontrol ediliyor.

Dynamics 365 Talent’ı ayıran önemli özelliklerden biri de, İK birimlerinin yönetmesi gereken diğer idari süreçlerin de uygulama içinde yer alıyor olması. Benzer şekilde, süreçlere ilişkin tüm raporlama ve analizler de aynı arabirimden elde edilebiliyor.

İK yönetiminde uçtan uca tüm ihtiyaçları karşılayan Microsoft Dynamics 365 for Talent;

  • Attract modülü ve LinkedIn entegrasyonu ile doğru kişileri daha hızlı bir şekilde işe almanızı destekliyor.
  • Onboard modülü ile çalışanlarınızın işe adaptasyon sürecini hızlandırmanıza, onları başarıya hazırlamanıza yardımcı oluyor.
  • Sürekli geri bildirim ve değerlendirmeler ile insanları en verimli şekilde çalışmaya teşvik etmenizde rol oynuyor.
  • Kişiselleştirilmiş bir kariyer yolu, sürekli öğrenme ve gelişim kılavuzları aracılığı ile kurumunuzun gelişmesini ve büyümesini sağlıyor.

Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim’in “İK’da Dijital Dönüşüm” başlıklı Dynamics 365 for Talent web seminerini izlemek için lütfen burayı tıklayın.