Endüstri 4.0 ya da diğer adıyla Endüstri Devrimi, 2010 yılı sonrasında üretim sektörüne yön veren bir tanım olmuştur. Endüstri devriminin ilk aşaması olan, buharlı makinaların icadı ile başlayan süreçte, üretim hatlarının kurulması ve seri üretime geçilmesi ikinci aşama olarak yani Endüstri 2.0 olarak anılmıştır. Seri üretimde insan faktörünü minimize eden otomasyon sistemlerinin kurulması ve robotlarla üretimin başladığı otomasyon süreci ise Endüstri 3.0 olarak tanımlanmıştır. Günümüzde otomasyon süreçlerinin üzerine inşa edilen ve tedarik zincirinin ilk halkasından müşteri memnuniyeti aşamasına kadar geçen tüm iş süreçlerinin içine de işleyen ve üretimde an be an kullanılan bilişim sistemleri ile endüstri süreci yeni bir isim ile adlandırılmaya başlanmıştır Endüstri 4.0.

Industry 4.0 Activity

IDC Türkiye tarafından 12 Ekim tarihinde İstanbul Wyndham Grand Levent Hotel’de düzenlenen etknilikte, çok sayıda sektör temsilcisi kendi kurumları içerisindeki akıllı teknolojilerin kullanımıyla ilgili deneyimlerini paylaştı. Üretim sektöründeki en son küresel trendlerin tartışıldığı etkinlik aynı zamanda Türkiye’deki endüstrinin geleceğine dair derinlemesine analizlerin yapıldığı bir platform oldu.

Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim, yeni endüstri devriminde Microsoft’un Dynamics AX, NAV ve CRM ürünlerinin, Microsoft Bulut teknolojileri ile bir araya gelerek; üretimde dijital dönüşümü gerçekleştirdiğini anlattı. Bu dönüşümü

  • Akıllı makinalarla daha akıllı üretim
  • Sırada ne olduğunu doğru öngörüp, önde kalmak
  • Büyük veriden akıllı analizler üretebilmek
  • Müşteri deneyimini zenginleştirmek

Şeklinde özetleyen Kaan Altunterim, bilişimin Endüstri 4.0’a olan etkisinin asıl ayağının, ürün ve hizmetlerin dönüşümünü izlemek olduğunu ve bu dönüşümün getirdiği verileri takip ederek, bütünleşik müşteri deneyimi elde edildiğini belirtti. Süreçlerin optimizasyonuna hızlıca uyum sağlayan donatılmış çalışanlar, akıllı sistemler vasıtasıyla yeni endüstri devrimine hızlıca uyum sağlamaktadır diyerek Microsoft ve Pargesoft olarak Endüstri 4.0 geçişinde bilişim teknolojilerinin yerini anlattı.

Pargesoft Hakkında

2002 yılında Microsoft Dynamics NAV Kurumsal Kaynak Planlaması Yazılımı’nın Türkiye yerelleştirmesi faaliyetlerini yürüten ekip tarafından kurulmuş olan PargeSoft; ERP uygulamaları geliştirme ve danışmanlığı konularında hizmet vermektedir. Satış sonrası hizmetlerde deneyimli personelinin ortalama sektör deneyimi 10 yıldan fazla olup, firma personel istihdamında ağırlığı satış sonrası hizmetler ve eğitim üzerinde yoğunlaştırmıştır.

Total, GFK, Do&Co,G4S, Honda Trading, IKEA, MCT, Adecco, BodyCote, TEB Arval, Nunhems, Houghton Kimya, Renault Trucks, Simge Antalis, Intermil, Sumitomo gibi global firmalarda başarılı projelere imza atan PargeSoft, Microsoft Dynamics NAV ve Microsoft Dynamics AX ERP yazılımlarının Çözüm Ortaklığını yapmaktadır.

2011 yılında İlk 500 Bilişim Şirketi araştırmasında 366. sırada yer alarak ERP alanında gösterdiği başarılı iş grafiğini tescillemiştir.

Microsoft’un her sene dünya genelindeki iş ortakları arasında yüksek performansı gösterip %5’lik dilime giren iş ortaklarına verilmekte olan Microsoft President Club for Dynamics ödülü, sürekli müşteri memnuniyeti, yenilikçi iş çözümleri, artan satış performansı ve sürdürülebilir iş modelleri sayesinde elde ettiği başarılar ile 2014 ve 2015 yılında Pargesoft’a verilmiştir.

Firmamız ayrıca, Microsoft Türkiye, tarafından Yılın Microsoft Dynamics İş Ortağı (ERP) dalında, satış, büyüme, çözüm geliştirme ve müşteri memnuniyeti performansı ile 2014 ve 2015 yıllarında yılın iş ortağı seçilmiştir.