Dynamics 365 Human Resources, yeni yan hak özellikleriyle daha esnek ve verimli plan yapılandırmaları oluşturmayı sağlıyor.

Yetenekli çalışanları kazanma yarışı hızlandıkça, şirketler çalışanlarını etkilemek ve ellerinde tutmak için daha kapsamlı ve zengin yan haklar sunmaya çalışıyor. Ancak bu son derece karmaşık ve zaman alıcı bir süreç haline dönüşebiliyor. Nisan 2020 sürümüyle Dynamics 365 Human Resources’ta sunulan yeni özellikler özellikle yan hakların etkili bir şekilde yönetilmesine ve planlanmasına yardımcı oluyor.

Bir bakışta yeni gelen özellikler

  • Geliştirilmiş plan yapılandırması

Yan hakların genelde sözleşme sahibinin özelliklerine bağlı olarak farklı maliyetleri oluyor. Örneğin, hayat sigortasında prim (rate) tutarları yaşa ve cinsiyete göre farklılık gösterebiliyor. Dynamics 365 Human Resources’taki yeni yan hak özellikleriyle yaş, maaş, cinsiyet, tam zamanlı eşdeğer atama, iş türü, tazminat alanı ve tazminat düzeyi gibi oranlardaki farklılıkları belirlemek için karmaşık prim tabloları oluşturulabiliyor. Bu geliştirmeler, İK profesyonellerinin çalışanlara daha zengin planlar sunmasına imkân veriyor.

  • Verimli yönetim 

Microsoft, bir yandan yeni özellikler sunarken bir yandan da verimli bir yönetim süreci sağlamaya odaklanıyor. Artık planlar, otomatik kaydı önceki yılın kayıtlarına göre etkinleştirmek için yapılandırılabiliyor. Ayrıca, çalışanların self-servis sistemlerine entegre ederek anlık değişikliklerin işlenmesini destekliyor. Yöneticiler, hangi değişikliğin plan türüne göre nasıl işleyeceklerini seçebiliyor, böylece yan hakları kendi şirketlerinin özel politikalarına göre yönetebiliyor.

  • Kapsamlı uygunluk ayarı

Yeni yan hak özellikleri, birden fazla türde uygunluk kuralı ve kapsam seçeneği oluşturmak için gereken esnekliği sağlıyor. Yan hak yöneticileri, kullanımı kolay bir deneyimde doğru çalışanlar için doğru avantajların bulunmasını sağlayan esnek ve güçlü uygunluk kurallarını kolayca oluşturabiliyor. Ayrıca uygunluk sürecinde bir şirketin kendine özel uygunluk kurallarının karşılanmasını sağlamak için özel alanlar da kullanılabiliyor.

  • Esnek kredi programları

Şirketler genelde, çalışanlarına sağladıkları yan hakların maliyetini göstermek aynı zamanda kendi ihtiyaçlarıyla uyumlu olmasına yardımcı olmak için yan hak ücretlerini harcama yöntemlerinin kontrolünü çalışanlarına vermek istiyor. Geliştirilmiş yan hak özellikleriyle, bu senaryoları desteklemek için esnek kredi programları oluşturulabiliyor. Ayrıca, esnek krediler emeklilik ve diğer yaşam olayı değişikliklerini desteklemek için orantılandırılabiliyor.

Dynamics 365 Human Resource’taki yeni yan hak özellikleri, kullanıcılarına esnek ve kullanımı kolay bir deneyimde şirketlerine özel yan hak senaryolarını desteklemeleri için daha fazla alan sunuyor.

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2020/02/04/preview-new-benefits-capabilities-for-dynamics-365-human-resources/

Dynamics 365 Talent hakkında