Microsoft Flow

Daha az çabayla daha çok iş yapın!

İş akışını kendi kendine işler hale getirmenin en kolay yolu olan Microsoft Flow, tanımlanan koşullar gerçekleştiğinde daha önceden belirlenen eylemleri harekete geçirerek yinelenen görevlerde otomasyon sağlıyor. Microsoft’un güçlü Dynamics 365 çözüm ailesinin yanı sıra pek çok harici servisle uyumlu çalışan Flow, rutin görevleri çok adımlı iş akışlarına dönüştürerek şirket çalışanlarının üretkenliğini artırıyor.

“Tetikleyici” olarak adlandırılan ve daha önceden tanımlanmış eylemlerin gerçekleşmesi halinde, hangi uygulama veya servislerdeki hangi fonksiyonların devreye gireceğini Flow üzerinden belirlemek son derece kolay. Üstelik, aynı tetikleyici için birden fazla gelişmiş seçenek ve eylem ekleyerek, akışları daha kapsamlı hale getirmek mümkün oluyor. Örneğin, yeni bir tweet atıldığında, kullanıcının 100’ün üzerinde takipçisi olması durumunda hem Dynamics 365 üzerinde müşteri adayı olarak yeni bir kayıt oluşturmak hem de Mailchimp e-posta gönderim servisine abone eklemek otomatik işleyen bir akış olarak tasarlanabiliyor.

İş akışları tek tıkla paylaşılıyor

Kurum genelinde otomatik iş akışları oluşturmak ve bunları diğer ekiplerle paylaşmak, tüm süreçlerde iyileşme sağlıyor. Otomatik iş akışları, izin ve tatil planlarından belgelere ve satış fırsatlarına kadar her türlü isteği hızlıca yanıtlayıp işleyebiliyor. Akışa özgü koşullar belirlendiğinde, tanımlanan eylem sadece belirli senaryolarda gerçekleşiyor.

Microsoft Flow, şirket içi veriye ve bulut tabanlı hizmetlere güvenle bağlanıyor, kurumların sahip olduğu veriyi daha verimli şekilde kullanmasını sağlıyor.