Pargesoft’un sosyal sorumluluk projesi kapsamında Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilerine verdiği Microsoft Dynamics 365 eğitimi, öğrencilerin iş dünyasında ERP kullanımına ilişkin farkındalık kazanmalarını sağlıyor.

Pargesoft, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencilerinin iş dünyasında teknoloji kullanımına ilişkin bilinçlenmelerini sağlamak için üç yıldır kurumsal kaynak planlama yazılımı eğitimlerine destek oluyor. Pargesoft’un sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında kurulan iş birliğiyle 2016 yılından bu yana Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde ERP yazılımlarının eğitim maksatlı kullanımı Pargesoft tarafından sağlanıyor. Sınıflarda sunucu makinelerinin kurulması ve kullanıcı hesaplarının açılması gibi sahne arkası süreçleri de gerçekleştiren Pargesoft, ERP eğitiminin sorunsuz gerçekleşmesini mümkün kılıyor.

Pargesoft öğrencileri ERP ile iş dünyasına hazırlıyor

Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin 130 yıllık köklü bir eğitim kurumu olarak, altı farklı programda ve üç dilde eğitim verdiğini ifade eden Fakülte Dekanı Prof. Dr. Nuran Cömert, fakültenin her türlü yeniliğe açık olduğunu vurguladı ve ekledi: “Güçlü kadromuzla topluma girişimci, işletme liderleri ve araştırmacı yetiştiriyoruz. İş dünyası değiştikçe işletme eğitimi de değişmek zorunda. Derslerimizi teknoloji tabanlı hale getiriyoruz. Yeni teknolojiler hem öğretim görevlilerinin hem de öğrencilerin ilgisini çekiyor.”

“Bu bilgi iş hayatında ne işimize yarayacak?” sorusu ERP ile yanıt buluyor

Pargesoft ekibinin tecrübesi sayesinde, sahadan gerçek problemlerle ders içeriğini genişlettiklerini kaydeden Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden Yrd.Doç.Dr. İlker Akgün, işletme bölümü öğrencilerine ERP eğitimi verme gerekçelerini şöyle açıkladı: “Eğitimde yenilikçi teknolojileri kullanmak istiyoruz. Öğrencilerimizin ‘Bu öğrendiklerim iş hayatında ne işime yarayacak?’ sorusuna yanıt vermek için, iş hayatındaki gerçek süreçleri modelleyen ERP yazılımlarından faydalanıyoruz. Öte yandan iş dünyasının nitelikli, yetişmiş personel ihtiyacına yanıt vermeyi hedefliyoruz. Günümüzde iş dünyası ERP sistemleri üzerinde yürüyor. Biz de öğrencilerimizi iş hayatına hazırlamak için bu çalışmaları yapıyoruz.”

Üç yıldır devam eden projenin öğrencilerde ciddi bir farkındalık meydana getirdiğini kaydeden Akgün, “Bunun sahada gerçekten kullanılan sistemler olduğunu ve bu işin yoğun uzmanlık gerektirdiği bilincini öğrencilerimize aşılıyoruz. Bu sayede iş hayatında ERP uzmanı olmak isteyen, bu alanda staj yapmak isteyen öğrencilerimiz oluyor.” dedi.