Power Platform Yılın İlk Sürüm Dalgasıyla Gelen Yenilikler

Microsoft Dynamics 365 ve Power Platform, 2024 Sürüm Dalga 1 ile yüzlerce yeni özellik sunuyor. Microsoft Power Platform’da öne çıkan yenilikler şöyle…

 

Microsoft, Dynamics 365 ve Power Platform için Nisan-Eylül 2024 arasında piyasaya sürülmesi planlanan yeni özelliklerin bir derlemesini 2024 sürüm, dalga 1 ile yayınladı. 25 Ocak 2024 tarihinde sunulan yılın bu ilk sürüm dalgası birçok yeni özellik getiriyor.

2024 Sürüm Dalga 1, veriler, içgörüler ve bireyler arasındaki engelleri ortadan kaldırarak rollere değer katan uygulamalar ve deneyimlerin yanı sıra iyileştirilmiş kullanıcı deneyimlerini, üretkenliği, yenilikçi uygulama geliştirme ve otomasyonu ile gelişmiş yapay zeka yeteneklerini ön planda tutarak, çeşitli iş uygulamaları için pek çok iyileştirme sunuyor.

Bu sürümün öne çıkanlarına dair özeti bu videodan izleyebilirsiniz. Aynı zamanda sürüm planlayıcıyı kullanarak Dynamics 365 ve Microsoft Power Platform sürüm planlarını daha kolay bir şekilde keşfedebilirsiniz.

 

Yılın İlk Sürüm Dalgasıyla Microsoft Power Platform’dan öne çıkanlar

Microsoft Power Apps, yapay zeka ve doğal dil ile uygulama geliştirmeyi hızlandırmak için Copilot’u entegre etmeye, özel uygulamalarda kullanıcı deneyimini ve veri içgörülerini geliştirmeye odaklanıyor. Ayrıca çağdaş kontroller, duyarlı düzenler ve iş birliği özellikleri aracılığıyla modern uygulamaların oluşturulmasını da basitleştiriyor. Ek olarak, kurumsal ölçekte geliştirmeyi kolaylaştırarak, geliştiricilerin ve yöneticilerin iyileştirilmiş korkuluklar ve kalite güvence araçlarıyla uygulamaları işletme çapında genişletmesine olanak tanıyorlar.

Microsoft Power Pages için etkileşimli Copilot artık akıllı web siteleri oluşturmak için tasarım, sayfa düzenleri, içerik düzenleme, veri bağlama, öğrenme, sohbet robotu, erişilebilirlik kontrolü ve site güvenliğinin sağlanması gibi bir web sitesi oluşturmanın her adımını destekliyor. Kullanıma hazır kontrol kitaplığıyla verilere her yerden erişebilir ve daha fazla bilginin parmaklarınızın ucuna gelmesiyle web sitesini güvence altına alabilirsiniz.

Microsoft Power Automate, bulut akışları, masaüstü akışları ve süreç madenciliği genelinde Copilot yeteneklerini getiriyor. Bu, müşterilerin optimizasyon fırsatlarını keşfetmek, otomasyonlar oluşturmak, sorunları hızlı bir şekilde gidermek ve otomasyon ortamını yönetmede keyifli bir deneyim sunmak için doğal dili kullanmalarına olanak tanıyacak. Kurumsal ölçekteki çözümler için, ürün yeteneklerine ilişkin geliştirilmiş bildirimler sayesinde ise bakım oldukça kolaylaştırıldı.

Microsoft Copilot Studio, Microsoft Copilot’un genişletilmesine yönelik yerel yetenekler, üretken eylemler için genel kullanılabilirlik ve Birleşik Arap Emirlikleri, Almanya, Norveç, Kore, Güney Amerika ve Güney Afrika’ya coğrafi genişletmeler getiriyor. Ayrıca OpenAI GPT modelleriyle entegre edilebilecek zengin yeteneklerin yanı sıra WhatsApp gibi yeni kanallar, konu düzeyinde içe/dışa aktarma ve rol tabanlı erişim kontrolü gibi yazılım yaşam döngüsü özellikleri de sunuluyor.

Microsoft Dataverse, Copilot deneyimleri, harici veri kaynaklarına kusursuz bağlantı ve Microsoft 365 için yapay zeka destekli kurumsal yardımcı pilotla desteklenen uygulama oluşturma üretkenliğini iyileştirerek üretici (maker) deneyimini geliştirmeye odaklanan yatırımlarla gelişmeye devam ediyor.

AI Builder üç temel alana yatırım yapıyor: GPT istemleri için hızlı oluşturucu, yeni özellikler ve modellerle akıllı belge işleme ve gelişmiş kapasite yönetimi ve veri politikaları dahil olmak üzere yapay zeka yönetişim iyileştirmeleri. Bu girişimler, kullanıcıları gelişmiş üretken yapay zekayla güçlendirmeyi, belge işlemeyi kolaylaştırmayı ve Power Apps içindeki yapay zeka modelleri genelinde yönetimi güçlendirmeyi amaçlıyor.

 

Bu en yeni özellikler, 5 Şubat 2024 itibarıyla müşteriler ve iş ortakları tarafından üretim dışı ortamlarda deneyimlenebilecek. Aynı zamanda bu özellikler, Nisan 2024’te üretim ortamlarındaki kullanıcılar için otomatik olarak etkinleştirilecek kullanıcı deneyimi iyileştirmelerini de içeriyor. Erken erişim döneminden yararlanmak için en son güncellemeleri üretim dışı bir ortamda deneyebilir ve müşterilerinizin kullanımına sunma sürecini etkili bir şekilde planlayabilirsiniz.

Microsoft Power Platform için 2024 Sürüm Dalga 1 erken erişim özelliklerine buradan göz atabilir, Microsoft Power Platform’daki en heyecan verici özellikleri daha ayrıntılı bir şekilde incelemek için bu videoyu izleyebilirsiniz. Yeni özelliklerin tam listesi için de Microsoft Power Platform 2024 sürüm dalga 1 planına göz atabilirsiniz.

 

Hız ve verimliliğin önemi, her iş alanında artmaya devam ederken Power Platform’un bu konuda işletmenize nasıl yardımcı olabileceğini keşfetmek için Pargesoft uzmanlığına güvenebilirsiniz.

Microsoft çözümlerinden en iyi şekilde faydalanmak için bize ulaşın: pargesoft@info.com

 

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2024/01/25/2024-release-wave-1-plans-for-microsoft-dynamics-365-and-power-platform-now-available/