satış verimliliği

Sales Accelerator ile daha akıllıca satışlar yapın ve satış verimliliğinizi artırın.

 

Satış liderleri, daha önce benzeri görülmemiş zorluklarla karşı karşıya. Bir yandan COVID-19’un kısıtladığı dünyanın sınırlarıyla başa çıkmaya, bir yandan da alıcıların giderek daha talepkâr hale gelen ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Gartner’a göre, “Pandemiden önce bir B2B satış temsilcisi, zamanının neredeyse yarısını bir müşteriyle ya da müşterinin iş yerinde geçiriyordu.” Satış ekiplerinin temel sorumlulukları değişmedi. Ancak içinde bulunduğumuz durum nedeniyle ilgi çekmek ve ilişki kurmak için kullandıkları mekanizmaların gelişmesi bir zorunluluk haline geldi.

Dijital satış araçlarıyla başarınızı artırın

Şu anki durumun da net bir şekilde gösterdiği gibi sanal katılım yakın vadede neredeyse tüm satış senaryolarına nüfuz edecek. Dijital desteklerden yararlanmayı ve etkili müşteri ilişkileri kurmayı öğrenen satış organizasyonları, bu çarpıcı sanal dünyaya uyum sağlamak için mücadele edenlerden daha fazla kazanacak. Satış organizasyonlarının üzerinde dijital dünyaya adapte olmaları için acil bir baskı olsa da bu mecburi gelişim, ekipleri daha iyi satıcı ve müşteri deneyimleri sağlamak için veri ve dijital araçlardan yararlanma gücü ile donatmayı sağlayarak aslında uzun süreli bir avantajın temelini oluşturacak.

Birçok şirket gibi Microsoft da bu durumla başa çıkmak zorunda kaldı. Microsoft Dynamics 365 Sales ve  Microsoft Dynamics 365 Sales Insights’ın gelişmiş dağıtımı sayesinde Microsoft Digital Sales (Dijital Satış) birimi, artan talep için ölçeklendirme yapabildi. İnsanlar hızlı bir şekilde COVID-19’un getirdiği sınırlamalara uyum sağlamak zorunda kaldıklarında, Microsoft satış temsilcileri müşterilerine kesintisiz olarak destek sunmaya devam edebildi; tıp merkezlerinden eğitim kurumlarına ve araştırmacılardan temel ihtiyaç tedarikçilerine kadar kritik rollerde bulunan kişilere yardım etmeyi başardı, aynı zamanda önemli dijital girişimleri hızlandırdı.

Dijital Satış biriminin yararlandığı Dynamics 365 sayesinde Microsoft’ta bu segmente ait gelirlerin son üç yılda tutarlı bir şekilde arttığı ve satış maliyetlerinin yüzde 10 azaldığı belirtiliyor. En önemlisi de Microsoft bu sayede müşterilerine ölçeklendirilmiş bir kişiselleştirilmiş deneyim sunabiliyor.

Microsoft’un Dijital Satış Kurumsal Başkan Yardımcısı, satış ekiplerinin satış etkileşimlerini artırmak için Dynamics 365’ten nasıl faydalandığına dikkat çekerek şöyle diyor: “Geçmişte müşterilere hizmet verme ve güçlü ilişkiler kurma ölçeğinde zorluklarla karşılaştık. Satıcılarımızın uzaktan daha fazla müşteriye ulaşmasına nasıl yardımcı olabiliriz ve bunu yaparken diyaloglarının bağlamsal olarak zengin ve kişiselleştirebilir kalmaya devam etmesini nasıl sağlayabiliriz? Dynamics 365’in AI özellikleri bu zorluğu çözmenin anahtarını sundu.”

Sales Accelerator ile akıllıca satış yapın ve satış verimliliğinizi artırın

Microsoft Dijital Satış ekibi, Sales Insights’ta yapay zekâ destekli bir çalışma alanı olan yeni Sales Accelerator’dan yararlanarak satıcıların anlaşmaları daha hızlı kapatmasına yardımcı oluyor. Sales Accelerator, karmaşık yapılacaklar listelerini ve kanal gürültüsünü yüzey önceliklerine indiriyor. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Dijital Satış Ekibi Kıdemli Direktörü Justin McCarthy, Sales Accelerator hakkında şu sözleri ifade ediyor “Satıcılarımız, müşteri ihtiyaçlarının ötesine geçmek için yerine getirmeleri gereken birçok görev arasında zamanlarını dengeleme, pazarlama potansiyelini işleme koyma, anlaşmaları geliştirme ve kapatma ve idare yönetimi ile ilgili zorluklarla karşılaşıyor. Sales Accelerator’daki yapay zekâ sıralaması, mümkün olduğunca çok müşteriye öncelik tanımamıza, ulaşmamıza ve görevimizi yerine getirmemize yardımcı oluyor. Sales Accelerator, geleceğin getirdiği her şeyle başa çıkmak için bize muazzam bir esneklik sağlıyor.”

Bugünün ve geleceğin satış dünyasında öne geçmek için Dynamics 365 Sales

Microsoft Dynamics 365’in ERP ve CRM yetenekleriyle satış süreçlerini daha verimli hale getiren  Dynamics 365 Sales, satış ekibinin müşterilerle gerçekleştirdiği her türlü etkileşimi daha anlamlı ve daha etkili hale geliyor. Satış temsilcilerinin müşterileriyle daha güçlü ilişkiler kurmasını, öngörülere dayalı eylemlerde bulunmasını ve satışları daha hızlı kapatmasını sağlayan Dynamics 365 Sales, yerleşik zekadan faydalanarak satış süreçlerini daha akıllı hale getiriyor. Dynamics 365 Sales yeteneklerinden Pargesoft uzmanlığıyla yararlanmak ve işletmenizin hem bugünün hem de geleceğin satış dünyasına güçlü bir şekilde hazırlanmasını sağlamak için bize info@pargesoft.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2020/05/26/improve-sales-productivity-and-remote-selling-with-sales-accelerator/