IPSO Tarım A.Ş.

Müşteri

Partner

Pargesoft

Endüstri

Tarım Makineleri

Organizasyon Büyüklüğü

50 – 999 çalışan

Ülke

Türkiye

IPSO Tarım A.Ş. iş süreçlerini Dynamics 365 ürünleri ile yönetmeye başladı.

Türkiye pazarında faaliyet gösteren IPSO Tarım A.Ş. uluslararası tarım ekipmanlarının en büyük distribütörlerinden biri olan Fransız Monnoyeur grubunun bir parçası olarak faaliyet gösteriyor. Alanında geniş deneyime sahip olan IPSO Tarım, John Deere markasının Türkiye distribütörlüğünü de yapıyor. Tarım üreticilerine tüm ülkeye yayılmış uzman bayi ve servis ağıyla traktör, hasat makineleri, hassas tarım teknolojileri, yedek parça, saha servisi, operatör eğitimi gibi çözümler sunuyor.

 

IPSO Tarım AŞ İş Süreçlerini Dynamics 365 ile Yönetiyor

IPSO Tarım A.Ş., satış, servis, yedek parça tedariki ve iş süreçlerini daha verimli ve etkili yönetmek için güçlü bir çözüme ihtiyaç duydu. Bu doğrultuda süreçlerini Dynamics 365 ürünleriyle yönetmek için Pargesoft uzmanlığını tercih etti. Pargesoft danışmanlığında Temmuz 2020’de başlayan Dynamics 365 projesinin 1. fazı, Eylül ayında başarıyla tamamlanarak hayata geçirildi. Proje kapsamında Microsoft Dynamics 365 Business Central ürünü ile kurum ihtiyaçları ve iş süreçleri yapılandırıldı ve tamamlandı. Bulut tabanlı mimarinin sunduğu avantajlar, IPSO Tarım A.Ş.’de Dynamics 365 projesinin kısa sürede hayata geçirilmesini sağlayarak ERP ve CRM uygulamalarında şirkete önemli bir zaman tasarrufu kazandırdı.

Daha verimli süreçler

IPSO Tarım A.Ş. bu projeyle birlikte Dynamics 365 Sales (Satış Gücü Otomasyonu) ve Dynamics 365 Portal (PowerApps Portals) ürünlerinin sağladığı faydalar sayesinde bayilerinde yedek parça tedarikinden, satış ve servis işlemlerinin yürütülmesine kadar birçok konuda yönetim yetenekleri kazanırken süreçlerini daha verimli ve başarılı bir şekilde yürütebiliyor.

2 faz olarak planlanan Dynamics 365 projesi, 2020 yılının Aralık ayında tamamlanarak tüm birimlerin canlıya geçmesi sağlanacak. Bu başarılı projede hizmet veren değerli Pargesoft çalışanlarına teşekkür ediyor ve pandemi döneminde gösterdikleri özverileri için kendilerini alkışlıyoruz.