Microsoft Üç IDC MarketScape Raporunda Dünya Lideri

Microsoft; “kurumsal”, “orta ölçekli pazar” ve “küçük ölçekli işletmelere” yönelik finans ve muhasebe uygulamaları için IDC Marketscape tarafından dünya çapında lider olarak gösterildi.

Microsoft, Şubat ayında yayınlanan 2023-2024 IDC MarketScape Dünya Çapında SaaS ve Bulut Destekli Kurumsal Finans ve Muhasebe Uygulamaları kapsamında, aşağıdaki üç raporda  Lider gösterilerek önemli bir başarıya daha imza attı:

  • IDC MarketScape-Dünya Çapında SaaS ve Bulut Destekli Kurumsal Finans ve Muhasebe Uygulamaları, 2023-2024 Sağlayıcı Değerlendirmesi
  • IDC MarketScape-Dünya Çapında SaaS ve Bulut Destekli Orta Ölçekli Pazar Finans ve Muhasebe Uygulamaları, 2023-2024 Sağlayıcı Değerlendirmesi
  • IDC MarketScape-Dünya Çapında SaaS ve Bulut Destekli Küçük Ölçekli İşletme Finansmanı ve Muhasebe Uygulamaları 2023-2024 Sağlayıcı Değerlendirmesi

Geniş bir teknoloji pazarı yelpazesi için bilgi ve iletişim teknolojileri (ICT) sağlayıcılarına yönelik derinlemesine niceliksel ve niteliksel teknoloji pazarı değerlendirmeleri sağlayan IDC MarketScape, ICT sektörünün önde gelen satıcı değerlendirme aracı olarak görülüyor. Sektördeki rakiplerin kapsamlı değerlendirmesini sunduğu araştırma raporları, işletmelere en önemli teknoloji kararlarını vermeleri için gereken kritik bilgileri sağlıyor.

Belirli bir pazardaki ICT tedarikçilerinin rekabetçi uygunluğuna genel bir bakış sağlamak üzere tasarlanan IDC MarketScape’in sağlayıcı analizi modelinde kullanılan araştırma, her sağlayıcının belirli bir pazardaki konumunun tek bir grafiksel gösterimini sunuyor. Bu kapsamda hem niteliksel hem de niceliksel kriterlere dayanan titiz bir puanlama metodolojisi uygulanıyor. Yetenek puanı, satıcının ürününü, pazara girişini ve kısa vadede iş yürütmeyi ölçüyor. Strateji puanı, sağlayıcı stratejilerinin müşteri gereksinimleriyle üç ila beş yıllık bir zaman diliminde uyumunu ölçüyor.

 

Microsoft Finans ve Muhasebe Uygulamalarında Yenilikçi Yaklaşımıyla Öne Çıkıyor

Günümüzün son derece karmaşık küresel iş ortamında başarılı olmak isteyen işletmeler, finans liderlerinin teknolojik ve stratejik becerilerine giderek daha fazla güveniyor. Finans liderlerinin finansal operasyonları gerçek zamanlı olarak izlemesine, sonuçları tahmin etmesine ve içgörüye dayalı stratejik karar alma sürecini yönlendirmesine olanak sağlamak için Microsoft Dynamics 365 sürekli yatırımlarla gelişmeye devam ediyor. Bu çalışmaların ulaştığı başarı, IDC MarketScape tarafından bir kez daha tescil edilirken IDC MarketScape raporunun Kurumsal Finans ve Muhasebe Uygulamaları kısmında şu sözler ifade ediliyor: “Hızlı ve etkili bir şekilde inovasyon yapabilecek kaynaklara sahip, köklü bir sağlayıcı ararken Microsoft’a güvenin.”

 

Dynamics 365 Copilot ile üretkenliği artırın

İş temposu hızlandıkça finans liderlerinin rolü de değişiyor. Bir dizi yeni zorluk ve sorumlulukla karşı karşıya kalan finans liderlerinin, işletmeleri için geçmişi raporlaması, bugünü yönetmesi ve geleceği yaratması bekleniyor.

Günümüzde finansal liderler, şirketin stratejik yönünden giderek daha fazla sorumlu oldukları için görev alanları sadece finansla sınırlı kalmıyor. Üç aylık kararların alınmasına yardımcı olması için beklenen karar verme ölçeği ve hızı, önceki jenerasyona kıyasla arttı. Artık finans liderleri kritik finansal kararları haftalık ve bazı durumlarda günlük olarak bile almak durumunda kalıyor.

IDC MarketScape’te Kurumsal Finans ve Muhasebe Uygulamalarına yönelik açıklama şu sözleri içeriyor: “Analiz, raporlama ve veri görselleştirme araçlarına yönelik talebin daha da artacağını göreceğiz. Bu trend, finansal liderlerin satın alma kararlarını hızlandırmaya ve şekillendirmeye devam edecek.”

Microsoft, buna cevaben, finans liderlerinin veriye dayalı kararlar almasına ve iş çevikliğini ve büyümesini artırmasına yardımcı olmak için iş birliğine, üretkenliğe, yapay zekaya ve içgörülere odaklanan kullanımı kolay çözümler sunuyor.

IDC MarketScape tarafından Kurumsal Finans ve Muhasebe Uygulamalarına yönelik açıklama şöyle: “Microsoft Dynamics 365 Copilot, Azure OpenAI ve ChatGPT’yi bir araya getiriyor. Dynamics 365’e yerleşik olan Copilot, iş profesyonelleriyle birlikte çalışarak fikirleri ve içerikleri daha hızlı oluşturmalarına, zaman alan görevleri tamamlamalarına, içgörüler ve bir sonraki en iyi eylemleri almalarına yardımcı oluyor. Bu, tüm teknik yeteneklere sahip kullanıcıların üretkenliklerini artırmak ve daha önemli görevlere odaklanmak için yapay zekayı kullanmalarına olanak tanıyor.”

 

Microsoft Power Automate ile operasyonel iş akışınızı optimize edin

IDC MarketScape raporu, Kurumsal Finans ve Muhasebe Uygulamaları kapsamında ayrıca şu ifadeye yer veriyor: “Microsoft Power Automate süreç madenciliği yetenekleri, iş akışı darboğazlarını ve daha fazla otomasyon fırsatlarını keşfederek işin yapılma şeklini basitleştiriyor.”

 

Dünya Çapında SaaS ve Bulut Destekli Kurumsal Finans ve Muhasebe Uygulamaları için IDC MarketScape raporuna buradan erişebilirsiniz.

 

Dynamics 365 Finance, Dynamics 365 Project Operations, Dynamics 365 Human Resources ile işletmenizi nasıl dönüştürebileceğiniz hakkında daha fazlasını öğrenmek ve geleceğe hazır olmak için Pargesoft uzmanlığına güvenebilir, bize info@pargesoft.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Kaynak: https://cloudblogs.microsoft.com/dynamics365/bdm/2024/02/15/microsoft-named-as-a-worldwide-leader-in-idc-marketscape-for-finance-and-accounting-applications-for-enterprise-midmarket-and-small-business/