Pargesoft’un bu yıl ikinci kez düzenlediği “Müşteri Günü” etkinliği, “Verilerin Gücü Adına” temasıyla 30 Nisan 2019 tarihinde The Marmara Hotel’de düzenlendi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir ilgiye sahne olan Müşteri Günü etkinliğinde Microsoft Dynamics’in yeni yeteneklerine dair detaylar paylaşıldı. Ayrıca; üretim, satış, pazarlama, e-dönüşüm, insan kaynakları ve finans sektörü odaklı çözümlerin sunduğu avantajlar da aktarıldı.

Etkinlik, Pargesoft’un 2019 vizyonunu aktaran Pargesoft Genel Müdürü Kaan Altunterim’in açılış konuşmasıyla başladı. Altunterim, yeni teknolojilerin sektörlere etkisi ve Pargesoft’un buradaki rolü ve konumuyla ilgili detayları paylaştı.

İlk yarısında açılış konuşması hariç beş oturumun düzenlendiği etkinlikte günümüzde giderek daha fazla sektör ve şirket tarafından tercih edilen yapay zeka temelli çözümler de katılımcılarla paylaşıldı. Açılış konuşmasını takiben Pargesoft Çözüm Mimarı Ufuk Aşçı, Pargesoft Kıdemli Yazılımcı Enes Yılmaz ve CRM Birim Yöneticisi İlker Karaoğlu yapay zeka – makine öğrenmesi ve nesnelerin interneti teknolojileri arasındaki etkileşim ve oluşan faydaları aktardı.

Müşteri Günü

Microsoft çözümlerinin yeni yetenekleri katılımcılarla paylaşıldı

Pargesoft Çözüm Mimarı Volkan Acar, “No Code, Low Code Power Platform – Flow” başlıklı sunumunda değişen ve gelişen kodlama yaklaşımına dair güncel durumun bir resmini çizdi. Takip eden oturumda ise Microsoft Türkiye’den Alptekin Gökçeyrek Azure kullanımı ve şirket içindeki ekiplerin faydalanabileceği çeşitli ipuçlarına dair bilgiler verdi.

Mevzuat değişiklikleri sektörleri nasıl etkiliyor?

Pargesoft Müşteri Günü 2019’un ikinci bölümünde ise yeni teknolojilere ilave olarak mevzuat değişimlerinin etkileri masaya yatırıldı. Pargesoft İş Zekası Uzman Yazılımcı Merve Öber Power BI çözümüne eklenen yeni özellikleri ve sağladığı avantajlarını özetlediği oturumla başladı oturum. Öğleden sonraki oturumlarda ikinci sahne alan Pargesoft Çözüm Mimarı Volkan Acar Dynamics 365; Ufuk Aşçı ise Dynamics NAV ve Dynamics Business Central ile ilgili birer sunum gerçekleştirdi. Pargesoft Talent Ürün Yöneticisi Müge Kısaalioğlu Dynamics 365 for Talent hakkında gelişmeleri aktardı. Pargesoft NAV Danışmanlık Birim Yöneticisi Özlem Özdemir de ürünlerdeki mevzuat değişiklikleri ile bu değişimlerin bordro, e-irsaliye vb. konulara olan etkileriyle ilgili güncel tabloyu paylaştı.

Pargesoft Kıdemli Danışmanı Derya Salter ise geliştirdikleri Bulut-İK çözümüyle insan kaynakları birimlerinin süreçlerinde sağladıkları verimliliğe dair bilgi verdi. Salter ayrıca sürecin bordro yönetimine olan etkilerini de katılımcılara aktardı.

Perakende ve turizm sektörleri teknolojiden daha fazla faydalanmalı

Pargesoft Müşteri Günü perakende ve konuk ağırlama çözümleri odaklıydı. Ar-Ge Yöneticisi Tolga Ayyıldız ve Çözüm Mimarı Volkan Acar bu iki sektördeki teknoloji kullanımına dikkat çekerken Pargesoft danışmanlığındaki Microsoft teknolojilerinin sağladığı verimlilik ve avantajlar hakkında katılımcılara detaylı bilgi verdi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir katılıma sahne olan Pargesoft Müşteri Günü büyük bir başarıyla tamamlandı.