Azerlotereya

Müşteri
Azerlotereya


Partner
Pargesoft


Ürün ve Hizmet
Dynamics 365 Sales


Endüstri

Şans Oyunları


Organizasyon Büyüklüğü
50 – 999 çalışan


Ülke
Azerbaycan

Azerlotereya, Pargesoft danışmanlığında hayata geçirilen Microsoft Dynamics 365 Sales ve PowerApps ile güçleniyor.

 Azerbaycan’ın milli piyango kuruluşu Azerlotereya, yaklaşık 10 ay önce Demirören Holding bünyesine katıldı. Yapılan anlaşma kapsamında 10 yıl boyunca Azerlotereya’nın faaliyetlerini, şans oyunları sektöründe dünyanın en büyük şirketlerinden Demirören Holding sürdürecek. Bu değişim kapsamında Azerlotereya’da satış ekiplerinin verimliliğini artırmak ve dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırmak hedeflendi. Bunu sağlayacak yenilikçi çözümler için Pargesoft uzmanlığı tercih edildi. Pargesoft Microsoft Dynamics 365 Sales ve PowerApps platformunu hayata geçirdiği projeyi, Ağustos ayının ortalarında tamamladı.

Azerlotereya Yenilikçi Çözümlere Pargesoft Uzmanlığıyla Kavuşuyor

Proje ile sağlanan faydalar

Pargesoft ekiplerinin UAT testleri (Kullanıcı Kabul Testi – User Acceptance Testing) sonrasında kısa zamanda canlıya aldığı proje kapsamında Azerlotereya bayilerinin ve saha ekiplerinin yönetimi ve ilgili süreçlerin takibi CRM ile sağlanabilir hale geldi. Microsoft Dynamics 365 Sales ile sağlanan mobil yetenekler sayesinde saha çalışanları, işlemleri ve süreçleri daha kolay yürütebiliyor. Çağrı merkezi entegrasyonu ile Azerlotereya’da bayiler, şikâyet ve talepleri artık daha verimli bir şekilde takip ediyor. Pargesoft tarafından uygulanan Bayi Portali geliştirmesi ise bayilerin, süreçlerini kendilerinin online şekilde takip etmesini sağlıyor. Bunların yanı sıra SAP S/4HANA entegrasyonu, süreçlerin uçtan uca yönetimini otomatik hale getirdi. Bu sayede verimlilik önemli ölçüde yükseldi.

Microsoft Dynamics 365 Sales ve PowerApps

Dynamics 365 Sales, Microsoft Dynamics 365’in ERP ve CRM yeteneklerini sunuyor. Bu yeteneklerle satış süreçleri daha verimli hale geliyor. Satış ekibinin müşterilerle gerçekleştirdiği her türlü etkileşim daha anlamlı ve etkili oluyor. Satış temsilcileri, müşterileriyle daha güçlü ilişkiler kurup, öngörülere dayalı eylemlerde bulunabiliyor. Bu sayede satışları daha hızlı kapatabiliyor. Dynamics 365 Sales ile yerleşik zekadan faydalanarak satış süreçlerini daha akıllı hale getiriyor. Dynamics 365 Sales, yerleşik zekaya dayalı, bağlama öncelik tanıyan ve kişiye özgü etkileşimler sayesinde Azerlotereya satış ekiplerinin potansiyel müşteri beklentilerini en iyi şekilde yanıtlamasına yardımcı oluyor. Çözüm, aynı zamanda e-posta ve sosyal medya gibi iletişim kanallarına entegre çalışıyor. Böylece alıcıların davranışlarını ve eğilimlerini analiz ederek gerekli bilgilendirmeyi sağlıyor.

Microsoft’un şirketlerin dijital dönüşüm yolculuğunda vites yükseltmeleri için bir araya getirdiği yazılım servisleri ve uygulamalardan oluşan PowerApps ise sektöre özel uygulamaları son derece hızlı bir şekilde oluşturup paylaşma olanağı sunuyor. PowerApps, şirketlerin mevcut altyapılarında kullandığı bulut servislerine ve veri kaynaklarına kolaylıkla bağlanabiliyor. Ek bir yazılım becerisine gerek kalmaksızın, tüm ihtiyacı karşılayan benzersiz uygulamaları hızlıca oluşturma avantajı sağlıyor. Tasarlanan uygulamalar web, tablet ve akıllı telefonlar üzerinden çalışanlarla anında paylaşılabiliyor.